Ułatwienia dostępu

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
technik informatyk - klasa E-Sportowa
Kwalifikacje: montaż oraz eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami, tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami...
technik logistyk - Porty i Terminale
Kwalifikacje: organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania, zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych...
technik mechatronik
Kwalifikacje: montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych...
technik pojazdów samochodowych
Kwalifikacje: diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych...
technik spedytor
Kwalifikacje: organizacja i nadzorowanie transportu, obsługa klientów i kontrahentów...
 • logo pk
 • logo ath
 • logo cisco
 • logo wsl
 • logo wirtlab
 • logo fca
 • synthos
 • synthos
 • proginfo logo

UWAGA ABSOLWENCI TECHNIKUM I SZKOŁY BRANŻOWEJ

WYNIKI EGZAMINÓW Z KWALIFIKACJI Z SESJI CZERWIEC- LIPIEC 2022

 

Od 8 września  2022 od  godz.9.00  w sekretariacie szkoły będzie można odebrać   świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, certyfikaty  oraz  dyplomy.

Uczniowie klas młodszych odbiorą wyniki podczas lekcji wychowawczych.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014.
 

Samorząd Uczniowski w projekcie "Aktywna Młodzież Małopolski"

projekt szwajcarskiW tym roku szkolnym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego brali udział w projekcie "Aktywna Młodzież Małopolski", realizowanym w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Głównym celem był rozwój aktywności postaw społecznych i obywatelskich wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu oświęcimskiego.

Na początku projektu szkolni liderzy: Kamil Bykowski, Patrycja Pająk, Klaudia Góral i Aleksander Pilch uczestniczyli w szkoleniach wyjazdowych w Rytrze, zorganizowanych przez Fundację „ In Gremio Pro Futuro" im. Rafała Kalinowskiego wraz z Międzynarodowym Centrum Partnerstwa Partners Network. Pod okiem świetnych trenerów: pani Jadwigi Olszowskiej - Urban i pana Krzysztofa Brasia uczyli się, w jaki sposób pełnić rolę Młodzieżowego Lidera Inicjatyw Obywatelskich. Drugie szkolenie dotyczyło "Samorządności Uczniowskiej w Demokratycznej Szkole".

Cenne doświadczenia zdobyli również uczniowie zaangażowani w warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego, pt.: "Młodzieżowy Dziennikarz Obywatelski": Dawid Kamecki, Szymon Gołba, Ilona Kuwik, Barbara Socała, Karolina Płachta. W trakcie 4 spotkań uczniowie poznali tajniki pracy dziennikarza.

W kwietniu i maju odbyły się „ Młodzieżowe Warsztaty Ożywienia Obywatelskiego", w których uczestniczyło 52 uczniów naszej szkoły. Tematyka tych warsztatów była następująca:

 1. Diagnozowanie problemów lokalnych.
 2. Zasoby jakimi dysponuje moja gmina.
 3. Tworzenie propozycji inicjatyw lokalnych w oparciu o diagnozowanie problemów lokalnych i zasoby, jakimi dysponuje moja gmina.
 4. Opracowanie inicjatyw lokalnych przez grupy warsztatowe.
 5. Prezentacja, ocena i wybór najlepszych inicjatyw do realizacji w środowisku lokalnym.

Podczas tych warsztatów liderzy wraz ze swoimi grupami i dziennikarzami wypracowali propozycję inicjatyw młodzieżowych o charakterze społeczno-obywatelskim uwzględniając zdiagnozowane problemy lokalne:

 1. "Ratuj siebie i innych"- grupa Patrycji Pająk,
 2. "Mów głośno o swoim powiecie"- grupa Aleksandra Pilcha,
 3. "Zostań człowiekiem sukcesu" – grupa Kamila Bykowskiego,
 4. "Przełamanie barier między niepełnosprawnymi a młodzieżą" – grupa Klaudii Góral.

Podsumowaniem projektu był „Sejmik Młodzieżowy", który odbył się w dniach 5 i 6 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej" w Oświęcimiu. Podczas sejmiku wystąpili przedstawiciele Jednostek Samorządu Terytorialnego, liderzy przedstawiali działalność swoich szkół i swoje propozycje projektów, odbyły się obrady nad Uchwałą Sejmiku w sprawie powstania Młodzieżowej Rady Współpracy z samorządem gminnym. Na koniec każdy uczestnik projektu otrzymał stosowny certyfikat.

Projekt realizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy
z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

swiss contribution

 

DZIEŃ AKTYWNYCH OBYWATELI w Ozetach

dzien aktywnych obywateli3 czerwca odbył się w szkole „ Dzień Aktywnych Obywateli", przygotowany przez liderów: Patrycję Pająk, Klaudię Góral, Kamila Bykowski i Aleksandra Pilcha jako element projektu „Aktywna Młodzież Małopolski", realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Na początku Klaudia Góral zapoznała samorządy uczniowskie wszystkich klas z założeniami i celami realizowanego przez szkołę projektu. Następnie odbyły się spotkania z radnymi i przedsiębiorcami. Zaproszenia przyjęli radni: pan Józef Klimczyk i pan Paweł Kobielusz oraz przedsiębiorcy: pani Kamila Rał, pan Mariusz Kaszuba oraz pan Grzegorz Foryś. Goście opowiadali o drodze do kariery, wadach i zaletach swojej pracy oraz odpowiadali na zadawane przez młodzież pytania. Po dyskusji odbyły się następne spotkanie, tym razem z panią Alicją Matusiak ze Stowarzyszenia „ Amazonek" z Brzeszcz oraz z panią Sylwią Senkowską – lekarzem stażystą. Celem wizyty obu pań było poszerzenie wiedzy uczniów na temat nowotworu piersi oraz raka szyjki macicy.

Projekt realizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy
z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

swiss contribution

 

Zlot jednośladów w OZETACH za nami

dzień otwarty 2014Konkurs ,,Rzutu oponą", ,,Slalom jednośladem", pokazy jazdy mistrza oraz prezentacja prototypu trójkołowca to tylko część atrakcji, które można było zobaczyć podczas „Zlotu jednośladów", który został zorganizowany w piątek 30 maja w Powiatowym Zespole Nr 3. Imprezy te odbyły się w związku z Dniem Otwartym Szkoły.

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni przeprowadzili pozorowaną akcję ratunkową po wypadku motocyklisty. Uczniowie obserwowali działania ratowników oraz mogli samodzielnie przeprowadzić akcję ratunkową. Zasad udzielania pierwszej pomocy przybyłych na Dzień Otwarty gimnazjalistów uczyli również uczestnicy projektu ,,Aktywna młodzież Małopolski".
Spragnionym emocji swoje umiejętności zaprezentował mistrz jazdy jednośladem oraz studenci V roku Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.

Z kolei w ramach warsztatów kreatywnych członkowie Koła Aktywności Twórczej wykonali mural. A wszystkiemu towarzyszył występ szkolnego zespołu muzycznego.

Gimnazjaliści, którzy przybyli na Dzień Otwarty mogli zobaczyć pracownie szkolne, w których przygotowano dla nich szereg atrakcji. W sali gimnastycznej były to rozgrywki sportowe, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. Dla zainteresowanych historią szkolne koło TOnO przygotowało konkurs historyczny i prezentacje multimedialne, a pasjonaci nauk ścisłych uczestniczyli w przeprowadzaniu doświadczeń chemicznych, w grach i zabawach matematycznych oraz konkursie logistycznym, dotyczącym znakowania i identyfikacji opakowań. Zmęczonym atrakcjami ,,Kawiarenka literacka" proponowała chwilę odpoczynku przy aromatycznej kawie, słodkościach oraz nowościach literackich i prasowych. Pomyślano również o tych, którzy mogli poczuć się głodni i serwowano pieczone na grillu kiełbaski. Tegoroczny zlot cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Wszystkim uczestnikom zlotu oraz pasjonatom jednośladów życzymy bezpiecznego poruszania się po drogach!

 

Liderzy z OZETÓW

szkoła liderów14 uczniów naszej szkoły zarówno liceum jak i technikum ukończyło kurs „Szkoła Liderów" w ramach projektu szwajcarskiego „Wiek nie gra roli i Ty możesz działać".

Projekt, realizowany w Szarowie, trwał od lutego do kwietnia 2014 r. Celem było podniesienie aktywności obywatelskiej wśród młodzieży, zapoznanie z różnymi organizacjami pozarządowymi, wolontariatem, problemami lokalnymi i możliwością finansowania lokalnych działań. Po 60 godzinach zajęć szkoleniowo - warsztatowych uczestnicy napisali egzamin, który był podstawą otrzymania certyfikatu.

Program prowadzony był przez Leszka Łubiarza i Pawła Chorosza ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Obywatelskich Spons Iuventa w Krakowie.

 

Informatycy w Motorola Solutions

DSC01509aW piątek 30 maja 2014 uczniowie klas technikum informatycznego udali się z wizytą do Motorola Solutions w Krakowie w ramach programu e-Skills for Jobs 2014 który jest prowadzony równolegle w 30 krajach europejskich. Celem tej inicjatywy, odbywającej się w ramach Grand Coalition for Digital Jobs (Wielka Koalicja na rzecz Cyfrowych Miejsc Pracy), jest promowanie umiejętności cyfrowych wśród młodzieży oraz innych grup. W Polsce szczególny nacisk kładziony jest na różnorodne ścieżki kariery, które stają się dostępne dzięki kompetencjom cyfrowym. e-Umiejętności otwierają drzwi do ciekawych, kreatywnych i rozwijających profesji. W ramach projektu w maju 2014 czołowe firmy informatyczne otworzyły swoje drzwi dla młodzieży, tworząc okazję do zapoznania się ze specyfiką poszczególnych zawodów, a także ze środowiskiem pracy.

Motorola Solutions to wiodący producent rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji sektora publicznego. W krakowskim oddziale firmy powstaje oprogramowanie do radiotelefonów wykorzystywanych przez służby bezpieczeństwa na całym świecie. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzania firmy, w tym również największych w Europie laboratoriów technologicznych Motorola Solutions.

W programie na zwiedzających czekały następujące atrakcje:

 • Zwiedzanie działu "Produkty i Aplikacje" – zapoznanie się z produktami i aplikacjami wytwarzanymi są w ośrodku Motorola Solutions. Spotkanie ze specjalistami odpowiedzialnymi za ich rozwój.
 • LTE & Applications Show Room - prezentacja systemu z szybką bezprzewodową transmisją danych LTE oraz jego zastosowanie w praktyce przez służby bezpieczeństwa publicznego.
 • Pokaz współdziałania systemu LTE z systemami trankingowymi Tetra/APCO-25.
 • TETRA Show Room – zapoznanie z technologią stojącą za łącznością cyfrową policji, straży pożarnej, pogotowia i innych służb bezpieczeństwa. Prezentacja stanowiska zarządzającego taką łącznością.
 • Zwiedzanie laboratoriów technologicznych, składających się z ponad 100 stacji bazowych, kilku tysięcy platform sieciowych i serwerowych, urządzeń pracujących w technologii TETRA, APCO25, LTE, połączeń kablowych o łącznej długości ponad 100km.
 • Godzinny panel dyskusyjny z pracownikami firmy, podczas którego uczniowie mogli porozmawiać o pracy w korporacji, ścieżkach kariery zawodowej, jakie można wybrać w ośrodku, procesie rekrutacji do pracy w Motorola Solutions. Bezpośrednia wymiana informacji z osobami o różnym doświadczeniu, stażu pracy i zajmowanym stanowisku pozwoliła uczniom nabrać większej świadomości o możliwościach, jakie daje podjęcie pracy w branży informatycznej.
DSC01507a 1554417 534137160025496 8528096654221939667 n 10351657 534137063358839 7338481982250437551 n
 

Kolejna wycieczka logistyków

Raben logoclaim27 maja klasa III technik logistyk miała okazję zobaczyć pracę magazynu firmy Raben Polska w Sosnowcu. Raben należy do ważnych graczy na rynku logistycznym. Jest firmą rodzinną o 80- letniej tradycji, działającą w 10 krajach i wykorzystującą 1000000 m2 powierzchni magazynowej. Takie spotkanie praktyki ze szkolną teorią pozwala poszerzyć wiedzę uczniów i lepiej przygotować się im egzaminów oraz przyszłej pracy. Młodzież miała okazję zobaczyć funkcjonowanie magazynu cross-dockingowego i magazynu składowania oraz pracę w biurze obsługi klienta.

Ogromne podziękowania należą się pani Agnieszce Dymek Customer Service Manager w Raben Polska w Sosnowcu, która przygotowała tę wizytę oraz dla pana Rafała Magnera z-cy kierownika magazynu tranzytowego. Osoby te z ogromną życzliwością i pełnym profesjonalizmem oprowadziły nas po magazynie i przekazały wiele cennych informacji na temat swojej pracy.

raben 001 raben 003 raben 002
 

Lekcja pokazowa prezentująca zasady gry badmintona

badminton28 kwietnia, w ramach propagowania aktywności fizycznej wśród młodzieży, odbyła się lekcja pokazowa z wychowania fizycznego, prezentująca zasady gry badmintona.

Zajęcia poprowadził Dariusz Janik reprezentujący klub AZS AGH Kraków, były reprezentant Polski seniorów, aktualnie członek kadry na Uniwersjadę, Akademicki Mistrz Polski w grze mieszanej. W ramach zajęć uczniowie nauczyli się podstaw badmintona, przekonali się, że jest to gra bardzo dynamiczna i wymagająca dużej sprawności fizycznej.

Dodatkową atrakcją był mecz pokazowy pomiędzy Darkiem Janikiem a jego wychowankiem Marcinem Kalitką, brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów.

 

Dzień Otwarty 2014

Zapraszamy gimnazjalistów na "Dzień Otwarty w Ozetach"
w piątek 30 maja 2014 r. w godz. 10.00 - 15.00.

dzien otwarty 2014

 

Pożegnanie klas maturalnych

klasy maturalneW końcu nadszedł długo oczekiwany przez uczniów klas maturalnych dzień rozdania świadectw ukończenia szkoły!

Z tej okazji 25 kwietnia odbyła się uroczysta akademia. Dyrektor szkoły Grażyna Gawłowska wraz z wicestarostą Powiatu Oświęcimskiego Zbigniewem Starcem wręczyli świadectwa oraz nagrody uczniom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, osiągając najlepsze wyniki w nauce. Każdy maturzysta otrzymał również z rąk wicestarosty „ Pakiet obywatelski"- egzemplarz Konstytucji z hymnem, listem okolicznościowym oraz flagą.

Po części oficjalnej członkowie Samorządu Uczniowskiego, Koło Teatralne oraz uczniowie z klasy II Tm przedstawili krótki program artystyczny, który przypomniał maturzystom, jak przebiega proces edukacji w poszczególnych etapach życia człowieka.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem „Szkolnych Trójek" najbardziej charyzmatycznym absolwentom 2014 oraz prezentacją multimedialną pt. „Przeżyjmy to jeszcze raz".

Wszystkim naszym koleżankom i kolegom z klas maturalnych
życzymy
połamania długopisów na egzaminach maturalnych
i zawodowych oraz powodzenia w życiu osobistym
Samorząd Uczniowski

 

Oferta edukacyjna

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Erasmus+ erasmus plus logo

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

Ozety na Facebooku

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2022 PCKTiB w Oświęcimiu