UWAGA – ZDAJĄCY MATURĘ W 2021r.
W 2021r. nie przeprowadza się egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych w części ustnej.
Absolwent, który:
1) w toku rekrutacji na uczelnię zagraniczną jest obowiązany przedstawić wynik części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego lub języka obcego nowożytnego, lub
2) jest obowiązany przystąpić do części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego w celu zrealizowania postanowień umowy międzynarodowej.
przekazuje informację potwierdzającą zamiar przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu do dyrektora szkoły w terminie do dnia 8 lutego 2021r., wraz z odpowiednim oświadczeniem.
Ponadto absolwent nie ma obowiązku przystąpienia do części pisemnej egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego.
Dokładne informacje zostaną przekazane uczniom podczas najbliższych lekcji wychowawczych.
Więcej informacji dla uczniów i absolwentów – przeczytaj koniecznie:
http://www.oke.krakow.pl/inf/article.php?story=20210105123539508
UWAGA ZDAJĄCY EGZAMINY Z KWALIFIKACJI W SESJI STYCZEŃ - LUTY 2021
Zdający, którzy na egzamin będą wracali z zagranicy, nie są objęci obowiązkiem 10-dniowej kwarantanny. Osoby, które będą przyjeżdżać do Polski z zagranicy, aby wziąć udział w egzaminie, będą zobowiązane okazać funkcjonariuszowi straży granicznej podpisane przez dyrektora szkoły lub placówki zaświadczenie o tym, że uczestniczą w jednym z egzaminów.
W sprawie wydania w/w zaświadczenia prosimy o niezwłoczny kontakt z sekretariatem:
Uwaga zdający egzaminy z kwalifikacji w sesji styczeń - luty 2021
WSZYSCY PRZYSTĘPUJĄCY DO EGZAMINU W SESJI ZIMOWEJ 2021
SĄ ZOBOWIĄZANI
DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYTYCZNYMI MEiN, CKE I GIS DLA ZDAJĄCYCH EGZAMINY Z KWALIFIKACJI W SESJI ZIMOWEJ 2021.
Uwaga zdający egzaminy z kwalifikacji w sesji styczeń - luty 2021
Komunikat o przyborach, których zdający może korzystać podczas egzaminu:
PRZYPOMINAMY ZDAJĄCYM, ŻE EGZAMIN ODBYWA SIĘ W REŻIMIE SANITARNYM.
UWAGA KONKURS !!!
Ogłaszamy konkurs na filmy promujące kształcenie w wybranym zawodzie, które będą wykorzystywane przez naszą szkołę na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.
OGÓLNE ZASADY I WYMAGANIA:
• film ma promować kształcenie w wybranym zawodzie (technik budownictwa, technik informatyk, technik logistyk, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik programista, technik spedytor, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie),
• tytuł: dowolny, powinien zawierać nazwę zawodu (np. „Film promujący kształcenie w zawodzie Technik informatyk”, „Technik programista tylko w Ozetach”, „Technik logistyk w Ozetach jest the best”),
• czas trwania: od 30 sekund (minimum) do 3 minut (maksimum),
• rozdzielczość: minimum 1280x720,
• format: AVI, MP4, WMV,
• konwencja: dowolna (np. film dokumentalny, teledysk, animacja, stand-up, komiks),
• sposób realizacji: dowolny (np. aparat fotograficzny, kamera, telefon/smartfon),
• film nie może naruszać praw autorskich oraz praw do prywatności osób trzecich,
• w filmie mogą występować uczniowie szkoły, którzy wyrazili zgodę na wykorzystanie wizerunku,
• w filmie mogą występować osoby trzecie (spoza szkoły) – do filmu należy dołączyć zgodę na wykorzystanie wizerunku,
• prezentowane treści nie mogą przedstawiać ani propagować zachowań zabronionych przez prawo, nieobyczajnych, godzących w zasady dobrego wychowania i kultury osobistej,
• autor filmu dobrowolnie zrzeka się na rzecz PCKTiB autorskich praw majątkowych wymienionych w art. 17 Ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83).
Filmy konkursowe należy przesyłać na za pośrednictwem serwisu WeTransfer. Jako adres e-mail odbiorcy należy podać adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W wiadomości (pole „Message”) należy wpisać imię, nazwisko, klasę, tytuł filmu.
Termin nadsyłania filmów upływa 24.01.2021 r.
27 listopada 2017 r. Dyrektor Operacyjny Synthos S.A. Marek Rościszewski oraz Wicestarosta Powiatu Oświęcimskiego Jarosław Jurzak wraz z Grażyną Gawłowską dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego I Branżowego podpisali w siedzibie Firmy list intencyjny, będący podstawą ścisłej współpracy pomiędzy Synthos S.A a szkołą.
Celem współpracy jest podniesienie jakości kształcenia technicznego, w tym kształcenia praktycznego, poprzez jego powiązanie z rzeczywistymi warunkami pracy. Współpraca przyczyni się do poszerzenia oferty edukacyjnej powiatowej placówki o wiedzę i praktyczne umiejętności, które ułatwią absolwentom kontynuowanie nauki lub znalezienie pierwszej pracy, zgodnej z kierunkiem wykształcenia.
Na mocy porozumienia Synthos S.A. oferuje przyjęcie uczniów na praktyki zawodowe, umożliwienie uczniom oraz nauczycielom przedmiotów zawodowych udziału w wycieczkach zawodoznawczych i dydaktycznych, dzięki którym poznają nowe technologie stosowane w Firmie oraz, w miarę możliwości, wsparcie szkoły w gromadzeniu pomocy dydaktycznych potrzebnych do kształcenia w zawodach technicznych. W trakcie nauki uczniowie będą mogli realizować wybrane zagadnienia podstawy programowej w rzeczywistych warunkach pracy. Firma umożliwi również wybranym absolwentom odbycie stażu oraz, w miarę potrzeb, zaproponuje zatrudnienie.
Synthos S.A. to kolejna już po Valeo Electric And Electronic Systems Sp. z o.o oraz FCA POLAND S.A firma, która podjęła współpracę z popularnymi oświęcimskimi OZETAMI.