Nasza szkoła jako pierwsza w Powiecie Oświęcimskim rozpoczęła kształcenie w zawodzie technik logistyk. W 2009 roku mury szkoły opuścili absolwenci tego kierunku. Nauczyciele Trójki, dbając o jakość przygotowania zawodowego swych podopiecznych od lat współpracują z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu oraz z firmami specjalistycznymi np. SPEEDPOL czy DHL .
Teraz logistycy z PZ3 znaleźli się w doborowym gronie 49 szkół ponadgimnazjalnych współpracujących Wyższą Szkoła Logistyki w Poznaniu, które zakwalifikowały się do projektu „Wirtualne laboratoria – sukces innowacji". Projekt startuje w konkursie o dofinansowanie ze środków unijnych, zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Chęć uczestnictwa w programie zgłosiło kilkadziesiąt placówek z całej Polski. O wyborze konkretnych decydowała komisja złożona z przedstawicieli Wyższej Szkoły Logistyki oraz firmy L-Systems.
Udział w projekcie zagwarantuje uczniom możliwość korzystania z Wirtualnego Laboratorium Logistyczno –Spedycyjnego i Magazynowego - innowacyjnej metody kształcenia z wykorzystaniem zaawansowanych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) a nauczycielom i dyrekcji przeszkolenie w celu opracowania uniwersalnego, powszechnie dostępnego i innowacyjnego modelu budowy wirtualnych laboratoriów dla kierunków zawodowych. Rada Pedagogiczna popularnych Ozetów podjęła już uchwałę o wprowadzeniu innowacji, w której zobowiązała się do przeprowadzenia w drugim semestrze przyszłego roku szkolnego180 godzin lekcyjnych z wykorzystaniem Wirtualnego Laboratorium Logistyczno –Spedycyjnego i Magazynowego w klasie trzeciej technikum w zawodzie technik logistyk. Szkoła (uczniowie i nauczyciele) otrzyma nieodpłatnie wszystkie niezbędne do prowadzenia zajęć materiały.
Projekt zagwarantuje młodzieży lepsze przygotowanie do pracy w zawodzie lub do kontynuacji nauki na wymagających dużej wiedzy o nowoczesnych technologiach kierunkach logistycznych .