Ułatwienia dostępu

  • logo pk
  • logo ath
  • logo cisco
  • logo wsl
  • logo wirtlab
  • logo fca
  • synthos
  • synthos
  • proginfo logo

Historia Naszej Szkoły

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową historią wiążącą się z powstaniem Powiatowego Zespołu Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przygotowaną przez pana Adama Kurzyńskiego. Jest ona cały czas rozwijana, więc po więcej szczegółów zapraszamy wkrótce.
Czytaj Historię PZ Nr3 - opracowanie: Adam Kurzyński
Budynek Szkoły
Dzisiejszy Powiatowy Zespół nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących jako szkoła z tradycjami ma swą historię. Początkowo Zasadnicza Szkoła Zawodowa Międzyzakładowa otwarta przy Technikum Chemicznym w roku 1959 administracyjnie podlegająca TCh starała się usamodzielnić. Po przejściu TCh pod resort chemii szkoła zmieniła swoją siedzibę, był to pierwszy krok do uzyskania odrębności. Począwszy od roku 1961 przez niespełna dwa lata ZSZM mieściła się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1. Zajęcia prowadzone były tylko w trybie wieczorowym.
W roku 1962 dyrektorem prężnie rozwijającej się szkoły został Józef Czarnecki. W tymże roku szkołę opuścili pierwsi absolwenci, początkowo było ich zaledwie 34.
Absolwenci Szkoły Sytuacja uległa nieznacznej poprawie po adoptowaniu części budynku OZNS na potrzeby szkoły. Dzięki wytężonej pracy dyrektora Czarneckiego uzyskano sprzęt szkolny, a podczas przerwy wakacyjnej sale zostały wyremontowane.
Od roku 1964 rozpoczęły się lepsze czasy dla zyskującej coraz większą popularność w powiecie szkoły przy OZNS. Rok 1964 był rokiem przełomowym: uczniowie reprezentują szkołę na konkursach recytatorskich, we wrześniu zostaje oddane do użytku boisko.
Rok ten kończy się spektakularnym sukcesem - liczba absolwentów wynosi 129 osób. Kolejne lata w historii szkoły to ciągła praca pedagogów, dyrekcji oraz innych organów władzy, mająca na celu rozwój szkoły, podniesienie poziomu nauczania, wyrobienie jak najlepszej marki dla dzisiejszego PZnr3STiO.
Budowa boiska szkolnego Każdy kolejny rok to rozwój szkoły, powiększenie liczby oddziałów i liczby uczących. W roku 1993 szkoła zatrudniała 36 nauczycieli, a w 40 oddziałach uczyło się 1120 uczniów. Już w roku 1994 na Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Oświęcimiu zwróciła uwagę "Trybuna Śląska" w artykule "Szkoły godne uwagi". Młodzież napływała do naszej szkoły tak, że w 1997 roku w 50 oddziałach uczyło się 1414 uczniów pod opieką 60 nauczycieli etatowych.
Wyjazd na obóz szkolny Na dzień dzisiejszy szkoła oferuje uczniom kształcenie w wielu kierunkach. Uczniowie pragnący się uczyć w naszej szkole mogą wybierać spośród: Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Profilowanego i Technikum Mechanicznego. Prowadzimy również szkoły dla dorosłych - Liceum Ogólnokształcące, Technikum Mechaniczne oraz Szkoły Policealne. W murach PZnr3StiO można więc rozwinąć swoje zainteresowania na wielu płaszczyznach. Tradycją szkoły są wyjazdy do Hanoweru, wycieczki po Polsce i poza jej granice, wyjazdy do teatru i operetki. Działa: Samorząd Uczniowski, PCK,SKS, Szkolne koło TONO.
Fachowe grono pedagogiczne przygotowuje uczniów do dalszej nauki na uczelniach wyższych, bądź też zapewnia odpowiednie kwalifikacje do wybranego zawodu.

Oferta edukacyjna

Projekt: Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0nprcz logotyp podstawowy rgb

Projekt: Międzynarodowe doświadczenie
drogą do kariery zawodowej
FERS RP UE RGB 1a

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Erasmus+ erasmus plus logo

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

Ozety na Facebooku

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2024 PCKTiB w Oświęcimiu