Ułatwienia dostępu

 • logo pk
 • logo ath
 • logo cisco
 • logo wsl
 • logo wirtlab
 • logo fca
 • synthos
 • synthos
 • proginfo logo

Międzynarodowe doświadczenie drogą do kariery zawodowej

ODKRYWANIE BOGACTW KULTURY NA KRECIE – ZAJĘCIA KULTUROWE

20240222 100615W dniu 22 lutego 2024r. odbyły się w naszej szkole zajęcia kulturowe w ramach projektu pn. „Międzynarodowe doświadczenie drogą do kariery zawodowej” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Zajęcia prowadzone były przez p. Celinę Mikołajek
Kultura to niezwykle ważny element naszego dziedzictwa, który kształtuje nasze spojrzenie na świat i wpływa na naszą tożsamość. Dlatego też projekty mobilności zagranicznej, takie jak ten odbywający się na greckiej Krecie, mają szczególne znaczenie, umożliwiając uczestnikom nie tylko zgłębianie wiedzy zawodowej, ale również odkrywanie bogactw kulturowych różnych regionów świata. Ostatnie zajęcia kulturowe w ramach tego projektu to niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło uczestnikom zanurzyć się w fascynującej greckiej historii, sztuce, i tradycji.
W trakcie spotkania uczniowie poznali też podstawowe zwroty i wyrażenia w języku greckim. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowym słownictwem dotyczącym miedzy innymi powitania, podziękowania czy pytania o drogę co będzie przydatne nie tylko podczas codziennych spotkań z mieszkańcami wyspy, ale również będzie stanowiło element integracji z lokalną społecznością.

Zajęcia kulturowe nie tylko umożliwiły uczestnikom zgłębienie wiedzy o kulturze, tradycjach i zabytkach Krety, a także pozwoliły im na aktywne uczestnictwo w odkrywaniu tego fascynującego regionu. To niezapomniane doświadczenie, które poszerzyło ich horyzonty, pogłębiło zrozumienie różnorodności kulturowej oraz otworzyło drzwi do nowych możliwości nauki i rozwoju osobistego.

Więcej zdjęć w GALERII.

FERS RP UE RGB 1

 

Wyniki rekrutacji do projektu „MIĘDZYNARODOWE DOŚWIADCZENIE DROGĄ DO KARIERY ZAWODOWEJ” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Poniżej prezentujemy wyniki rekrutacji do projektu „MIĘDZYNARODOWE DOŚWIADCZENIE DROGĄ DO KARIERY ZAWODOWEJ” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

pdf Wyniki rekrutacji

 

MIĘDZYNARODOWE DOŚWIADCZENIE DROGĄ DO KARIERY ZAWODOWEJ. UCZNIOWIE PODPISALI UMOWY O ZAGRANICZNYCH PRAKTYKACH ZAWODOWYCH.

IMG 20240131 WA0002W dzisiejszym dynamicznym i globalnym świecie praktyczne doświadczenie zawodowe jest równie ważne jak zdobycie wiedzy teoretycznej w szkole. Z tego powodu spotkania, podczas których uczniowie podpisują umowy o zagranicznych praktykach zawodowych, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu ich przyszłych karier zawodowych. Ostatnie takie spotkanie, które odbyło się w OZETACH w dniu 29 stycznia 2024r., było nie tylko wydarzeniem znaczącym dla uczniów, ale także dla całej społeczności edukacyjnej. W spotkaniu brali udział uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie, a prowadzone było przez p. Celinę Mikoajek – wicedyrektora PCKTiB oraz p. Izabele Domagałę – koordynatora projektu.

Projekt pn. „Międzynarodowe doświadczenie drogą do kariery zawodowej” realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego
Podczas tego spotkania, 30 młodych ludzi pełnych zapału i ambicji, podpisało umowy o zagranicznych praktykach zawodowych, które umożliwią im zdobycie cennego doświadczenia w renomowanych firmach i organizacjach na całym świecie.
Uczestnicy projektu mają teraz przed sobą emocjonującą podróż, podczas której zdobędą cenne doświadczenie zawodowe, rozwijając swoje umiejętności oraz poszerzając horyzonty kulturowe i językowe. Praktyki zagraniczne nie tylko umożliwią im lepsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy, ale również pozwolą na budowanie globalnych sieci kontaktów oraz poznawanie różnorodności kulturowej.

Więcej zdjęć w GALERII.

FERS RP UE RGB 1a

 

MIĘDZYNARODOWE DOŚWIADCZENIE DROGĄ DO KARIERY ZAWODOWEJ - REKRUTACJA 2023

FERS RP UE RGB 1a

Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu w okresie od 01.10.2023 – 30.09.2024 realizuje projekt pt. „Międzynarodowe doświadczenie drogą do kariery zawodowej” realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Otrzymane dofinansowanie wynosi 352 611,25 zł. Zagranicznym partnerem jest EUROPEAN CENTER IN TRAINING FOR EMPLOYMENT z siedzibą w Rethymno w Grecji.

Przedsięwzięcie ,, Międzynarodowe doświadczenie drogą do kariery zawodowej " realizowane jest na zasadach Programu Erasmus+  w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

W dniach 09.10.2023 – 31.10.2023r. odbędzie się rekrutacja do udziału w projekcie

Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych – 09.10.2023 – 20.10.2023r.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 31 października 2023r. Informacja o zakwalifikowaniu, bądź umieszczeniu na liście rezerwowej będzie przekazywana przez koordynatora projektu – p. Izabelę Domagałę.

W ramach projektu 30 osób - uczennic i uczniów klas IV - skorzysta z następujących form wsparcia:

 • mobilność zagraniczna (4- tygodniowe staże w Grecji),

oraz przed mobilnością:

 • zajęcia językowe (j. angielski)
 • zajęcia na temat kultury tradycji i obyczajów Grecji,
 • zajęcia z pedagogiem szkolnym.

Po powrocie uczniowie będą zobowiązani do wzięcia udziału w działaniach ewaluacyjnych i upowszechniających rezultaty projektu.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Każdemu z uczestników zostanie zapewnione zakwaterowanie wraz z wyżywieniem (w postaci śniadania oraz obiadokolacji oraz kieszonkowego na pozostałe wyżywienie), podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki, dojazd na miejsce stażu oraz przejazdy lokalne. Zostaną one pokryte z budżetu projektu.

W projekcie mogą wziąć udział uczennice i uczniowie IV klas TECHNIKUM na kierunkach:

 • technik pojazdów samochodowych,
 • technik logistyk,
 • technik informatyk,

Do udziału w projekcie zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskają największą liczbę punktów. Szczegółowe kryteria rekrutacji i jej poszczególne etapy zostały przedstawione w Regulaminie rekrutacji, stanowiącym załącznik do ogłoszenia.

Aby zgłosić swoją chęć uczestnictwa w projekcie i wziąć udział w procesie rekrutacji należy:

 • zapoznać się z Regulaminem rekrutacji,
 • uzupełnić formularz zgłoszeniowy (część A) - formularz musi podpisać również rodzic/opiekun prawny,
 • przedłożyć go do uzupełnienia wychowawcy część B,
 • wypełniony i podpisany przez wychowawcę i ucznia/uczennicę formularz zgłoszeniowy, należy dostarczyć do koordynatora projektu - Pani Izabeli Domagały (sala 213)  lub złożyć w sekretariacie szkoły. Ostateczny termin złożenia formularzy mija  20.10.2023 r. o godzinie 12:00
 

Oferta edukacyjna

Projekt: Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0nprcz logotyp podstawowy rgb

Projekt: Międzynarodowe doświadczenie
drogą do kariery zawodowej
FERS RP UE RGB 1a

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Erasmus+ erasmus plus logo

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

Ozety na Facebooku

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2024 PCKTiB w Oświęcimiu