Ułatwienia dostępu

 • logo pk
 • logo ath
 • logo cisco
 • logo wsl
 • logo wirtlab
 • logo fca
 • synthos
 • synthos
 • proginfo logo

Międzynarodowe doświadczenie drogą do kariery zawodowej

Wyniki rekrutacji do projektu „MIĘDZYNARODOWE DOŚWIADCZENIE DROGĄ DO KARIERY ZAWODOWEJ” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Poniżej prezentujemy wyniki rekrutacji do projektu „MIĘDZYNARODOWE DOŚWIADCZENIE DROGĄ DO KARIERY ZAWODOWEJ” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

pdf Wyniki rekrutacji

 

Zagraniczne praktyki zawodowe w OZETACH - Międzynarodowe doświadczenie drogą do kariery zawodowej

FERS RP UE RGB 1a

Zagraniczne praktyki zawodowe w OZETACH - Międzynarodowe doświadczenie drogą do kariery zawodowej

Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu w okresie od 01.10.2023 do 30.09.2024 realizuje projekt pn. „Międzynarodowe doświadczenie drogą do kariery zawodowej” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Przedsięwzięcie ,, Międzynarodowe doświadczenie drogą do kariery zawodowej " realizowane jest na zasadach Programu Erasmus+  w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

Otrzymane dofinansowanie wynosi 352 611,25 zł. Zagranicznym partnerem projektu jest ECTE - European Centre in Training for Employment z siedzibą w Rethymno (GRECJA / KRETA).

W ramach projektu 30 uczniów klas IV kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych;

technik informatyk; technik logistyk wyjedzie realizować 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Grecji.

Celem projektu „Międzynarodowe doświadczenie drogą do kariery zawodowej” jest rozwój kompetencji zawodowych, językowych oraz interpersonalnych 30 uczniów Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu, umożliwiających ich rozwój osobisty i zwiększenie szans na zatrudnienie na europejskim rynku pracy. Szczególnie zależy nam na zwiększeniu wiedzy i nabyciu nowych umiejętności zawodowych uczniów, zgodnych z kierunkiem ich kształcenia, na poprawie umiejętności językowych wśród uczestników projektu oraz zwiększeniu motywacji do ciągłej nauki języka angielskiego, na zwiększeniu wiedzy na temat greckiej kultury i obyczajów oraz zwiększeniu wśród młodzieży tolerancji i otwartości na inną kulturę, na zwiększeniu przedsiębiorczości uczniów oraz samodzielności, na umożliwieniu nabycia doświadczenia zawodowego na międzynarodowym rynku pracy, a także na zwiększeniu szansy na znalezienie zatrudnienia (również w środowisku międzynarodowym) poprzez odbycie zagranicznych praktyk.

Udział w projekcie jest bezpłatny – uczestnikom zostanie zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, podróż do Grecji i powrót, przejazdy lokalne podczas pobytu, ubezpieczenie, wycieczki, ubrania robocze itp. Uczniom podczas wyjazdu będzie towarzyszyć 2 opiekunów – pracowników PCKTiB w Oświęcimiu.

Rekrutacja do projektu rozpocznie się w październiku 2023r.

Konkretne daty i zasady rekrutacji zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły oraz w punkcie informacyjnym „Z FERS w świat”.

fontanna forteca
port1 latarnia
 

MIĘDZYNARODOWE DOŚWIADCZENIE DROGĄ DO KARIERY ZAWODOWEJ - REKRUTACJA 2023

FERS RP UE RGB 1a

Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu w okresie od 01.10.2023 – 30.09.2024 realizuje projekt pt. „Międzynarodowe doświadczenie drogą do kariery zawodowej” realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Otrzymane dofinansowanie wynosi 352 611,25 zł. Zagranicznym partnerem jest EUROPEAN CENTER IN TRAINING FOR EMPLOYMENT z siedzibą w Rethymno w Grecji.

Przedsięwzięcie ,, Międzynarodowe doświadczenie drogą do kariery zawodowej " realizowane jest na zasadach Programu Erasmus+  w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

W dniach 09.10.2023 – 31.10.2023r. odbędzie się rekrutacja do udziału w projekcie

Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych – 09.10.2023 – 20.10.2023r.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 31 października 2023r. Informacja o zakwalifikowaniu, bądź umieszczeniu na liście rezerwowej będzie przekazywana przez koordynatora projektu – p. Izabelę Domagałę.

W ramach projektu 30 osób - uczennic i uczniów klas IV - skorzysta z następujących form wsparcia:

 • mobilność zagraniczna (4- tygodniowe staże w Grecji),

oraz przed mobilnością:

 • zajęcia językowe (j. angielski)
 • zajęcia na temat kultury tradycji i obyczajów Grecji,
 • zajęcia z pedagogiem szkolnym.

Po powrocie uczniowie będą zobowiązani do wzięcia udziału w działaniach ewaluacyjnych i upowszechniających rezultaty projektu.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Każdemu z uczestników zostanie zapewnione zakwaterowanie wraz z wyżywieniem (w postaci śniadania oraz obiadokolacji oraz kieszonkowego na pozostałe wyżywienie), podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki, dojazd na miejsce stażu oraz przejazdy lokalne. Zostaną one pokryte z budżetu projektu.

W projekcie mogą wziąć udział uczennice i uczniowie IV klas TECHNIKUM na kierunkach:

 • technik pojazdów samochodowych,
 • technik logistyk,
 • technik informatyk,

Do udziału w projekcie zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskają największą liczbę punktów. Szczegółowe kryteria rekrutacji i jej poszczególne etapy zostały przedstawione w Regulaminie rekrutacji, stanowiącym załącznik do ogłoszenia.

Aby zgłosić swoją chęć uczestnictwa w projekcie i wziąć udział w procesie rekrutacji należy:

 • zapoznać się z Regulaminem rekrutacji,
 • uzupełnić formularz zgłoszeniowy (część A) - formularz musi podpisać również rodzic/opiekun prawny,
 • przedłożyć go do uzupełnienia wychowawcy część B,
 • wypełniony i podpisany przez wychowawcę i ucznia/uczennicę formularz zgłoszeniowy, należy dostarczyć do koordynatora projektu - Pani Izabeli Domagały (sala 213)  lub złożyć w sekretariacie szkoły. Ostateczny termin złożenia formularzy mija  20.10.2023 r. o godzinie 12:00
 

Oferta edukacyjna

Projekt: Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0nprcz logotyp podstawowy rgb

Projekt: Międzynarodowe doświadczenie
drogą do kariery zawodowej
FERS RP UE RGB 1a

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Erasmus+ erasmus plus logo

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

Ozety na Facebooku

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2023 PCKTiB w Oświęcimiu