Ułatwienia dostępu

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
technik informatyk - klasa E-Sportowa
Kwalifikacje: montaż oraz eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami, tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami...
technik logistyk - Porty i Terminale
Kwalifikacje: organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania, zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych...
technik mechatronik
Kwalifikacje: montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych...
technik pojazdów samochodowych
Kwalifikacje: diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych...
technik spedytor
Kwalifikacje: organizacja i nadzorowanie transportu, obsługa klientów i kontrahentów...
  • logo pk
  • logo ath
  • logo cisco
  • logo wsl
  • logo wirtlab
  • logo fca
  • synthos
  • synthos
  • proginfo logo

EGZAMINY ZAWODOWE
DOSTĘP DO PORTALU ZDAJĄCEGO

W związku z planowaną publikacją w dniu 30.08.2024 r. (od godz. 10.00) informacji o wynikach egzaminu zawodowego sesji lato 2024, CKE przekazuje poniżej informacje odnośnie dostępu do portalu zdającego.

Portal zdającego dostępny jest pod adresem:

https://portalzdajacego.epkz.cke.edu.pl

Kody aktywacyjne umożliwiające zdającym zalogowanie się do portalu zdającego przekazuje zdającym dyrektor ośrodka egzaminacyjnego (szkoły).

Kod aktywacyjny umożliwiający zdającemu zalogowanie się do portalu zdającego jest ważny bezterminowo od momentu rejestracji zdającego w SIOEPKZ.

Uprzejmie przypominamy, że zdający, aby móc się zalogować do portalu musi podać swój login i hasło. Jeżeli zdający nie zna hasła to może je zresetować – nowy link aktywacyjny zostanie przesłany na adres e-mail podany przez zdającego. Zwracamy uwagę, że w przypadku nieaktualnego lub błędnego adresu e-mail zdającego w systemie SIOEPKZ – zdający, aby móc zresetować hasło będzie musiał zwrócić się do dyrektora szkoły o przekazanie nowego kodu aktywacyjnego.

Dlatego bardzo prosimy zdających, aby zalogowali się do portalu przed dniem publikacji (tj. do 27 sierpnia br.) w celu sprawdzenia poprawności logowania do portalu zdającego, a w przypadku problemów z zalogowaniem skontaktowali się z właściwym ośrodkiem egzaminacyjnym (szkołą) celem uzyskania nowego kodu aktywacyjnego.

 

Od 9 września 2024 r. absolwenci będą mogli odebrać certyfikaty w sekretariacie szkoły natomiast uczniowie otrzymają je za pośrednictwem wychowawców.

 

TERMIN ZŁOŻENIA DEKLARACJI NA SESJĘ STYCZEŃ 2025 UPŁYWA 15 WRZEŚNIA 2024 R.

Projekt: Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w jednostkach oświatowych Powiatu Oświęcimskiego

mrpo zdp logo

IMG 4782W ramach projektu Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w jednostkach oświatowych Powiatu Oświęcimskiego Powiatowy Zespół Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. por. Stefana Jasieńskiego pozyskał wyposażenie nowoczesnej pracowni metrologii – pomiarów elektrycznych i elektronicznych, sprzęt komputerowy oraz doposażenie pracowni logistyczno – spedycyjnej.
Nowa pracownia pomiarów elektrycznych i elektronicznych umożliwi realizację zajęć praktycznych i teoretycznych w klasach technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych. Posłuży również przy omawianiu treści związanych ze zjawiskami elektrycznymi i magnetycznymi na lekcjach fizyki w pozostałych klasach.

Głównym przeznaczeniem pracowni będzie jednak zapoznanie uczniów z technikami eksperymentalnymi, wykorzystującymi podstawową elektroniczną aparaturę pomiarową w pomiarach obwodów elektrycznych i elektronicznych.

Uczniowie otrzymali do dyspozycji nowoczesny sprzęt m.in: oscyloskopy cyfrowe, dwukanałowe generatory funkcyjne i zasilacze laboratoryjne, autotransformatory, zestawy dekad: rezystancyjnych, indukcyjnych i pojemnościowych oraz zestawy multimetrów cyfrowych i analogowych. Dzięki takiemu wyposażeniu w sposób praktyczny będą poznawać podstawową elektroniczną aparaturę pomiarową, stosowaną zarówno w pomiarach wielkości elektrycznych jak i nieelektrycznych. Będą mieli okazję badać prawa związane z obwodami prądu stałego i zmiennego, w tym zjawisko rezonansu w obwodach elektrycznych, podstawy elektroniki półprzewodnikowej analogowej i cyfrowej. Zajęcia w pracowni obejmować będą również zagadnienia związane z opracowaniem wyników pomiarowych, szacowaniem niepewności pomiarowych, graficzną prezentacją wyników badań.

Dzięki projektowi dokonano również modyfikacji instalacji elektrycznej i sieciowej, przystosowując jedną z pracowni do wymagań pozyskanego sprzętu.

Nowoczesne komputery, w które została wyposażona jedna z pracowni informatycznych, pozwolą lepiej przygotować uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Komputery te wykorzystywane są również do realizacji zajęć przedmiotu uzupełniającego Tworzenie gier komputerowych - uczniowie, pracując na profesjonalnym oprogramowaniu, poznają tajniki tworzenia grafiki 3D i gier. Szybkie i wydajne drukarki laserowe wykorzystywane są do utrwalania efektów pracy np.: wydruki prac graficznych. Nowoczesny sprzęt sieciowy: routery bezprzewodowe, przełączniki (switche) zarządzalne oraz profesjonalne testery okablowania sieciowego wykorzystywane są w trakcie zajęć pracowni lokalnych sieci komputerowych oraz pracowni sieciowych systemów operacyjnych, które przygotowują uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikację E.13.Sprzęt ten jest również wykorzystywany podczas zajęć pracowni urządzeń techniki komputerowej, kształcących umiejętności zawodowe wymagane kwalifikacją E.12.
Z kolei terminal i drukarka etykiet, zakupione do pracowni logistyczno – spedycyjnej, służą do ćwiczenia umiejętności zaawansowanego skanowania, łączności bezprzewodowej, obsługi komunikacji głosowej, czytnika RFID oraz drukowania. Urządzenia te będą wykorzystywane podczas zajęć w pracowni magazynowej i transportowej, przygotowujących przyszłych spedytorów do egzaminów z kwalifikacji A.28 i A.29 a uczniów z klas technik logistyk do kwalifikacji A.30 i A.31. Praca z terminalem i drukarką etykiet wspiera m.in. pozyskane oprogramowanie magazynowe LoMAG. Oprogramowanie Emapa Transport+ oraz planszowa mapa drogowa wykorzystywane są do planowania tras transportowych i optymalizacji kosztów transportu. Palety, nadstawki paletowe oraz narożniki pozwalają pokazać uczniom podczas lekcji gospodarki zapasami i magazynem różne typy palet i zabezpieczeń stosowanych w procesie transportu i składowania ładunków. Natomiast na zajęciach pracowni magazynowej pomoce te będą wykorzystane do ćwiczeń z formowania jednostek ładunkowych.
Dzięki projektowi Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w jednostkach oświatowych Powiatu Oświęcimskiego uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących mogą uczyć się zawodu, korzystając z najnowocześniejszego sprzętu.

Więcej zdjęć w galerii >>

Oferta edukacyjna

Projekt: Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0nprcz logotyp podstawowy rgb

Projekt: Międzynarodowe doświadczenie
drogą do kariery zawodowej
FERS RP UE RGB 1a

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Erasmus+ erasmus plus logo

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

Ozety na Facebooku

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2024 PCKTiB w Oświęcimiu