UWAGA – ZDAJĄCY MATURĘ W 2021r.
W 2021r. nie przeprowadza się egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych w części ustnej.
Absolwent, który:
1) w toku rekrutacji na uczelnię zagraniczną jest obowiązany przedstawić wynik części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego lub języka obcego nowożytnego, lub
2) jest obowiązany przystąpić do części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego w celu zrealizowania postanowień umowy międzynarodowej.
przekazuje informację potwierdzającą zamiar przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu do dyrektora szkoły w terminie do dnia 8 lutego 2021r., wraz z odpowiednim oświadczeniem.
Ponadto absolwent nie ma obowiązku przystąpienia do części pisemnej egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego.
Dokładne informacje zostaną przekazane uczniom podczas najbliższych lekcji wychowawczych.
Więcej informacji dla uczniów i absolwentów – przeczytaj koniecznie:
http://www.oke.krakow.pl/inf/article.php?story=20210105123539508
UWAGA ZDAJĄCY EGZAMINY Z KWALIFIKACJI W SESJI STYCZEŃ - LUTY 2021
Zdający, którzy na egzamin będą wracali z zagranicy, nie są objęci obowiązkiem 10-dniowej kwarantanny. Osoby, które będą przyjeżdżać do Polski z zagranicy, aby wziąć udział w egzaminie, będą zobowiązane okazać funkcjonariuszowi straży granicznej podpisane przez dyrektora szkoły lub placówki zaświadczenie o tym, że uczestniczą w jednym z egzaminów.
W sprawie wydania w/w zaświadczenia prosimy o niezwłoczny kontakt z sekretariatem:
Uwaga zdający egzaminy z kwalifikacji w sesji styczeń - luty 2021
WSZYSCY PRZYSTĘPUJĄCY DO EGZAMINU W SESJI ZIMOWEJ 2021
SĄ ZOBOWIĄZANI
DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYTYCZNYMI MEiN, CKE I GIS DLA ZDAJĄCYCH EGZAMINY Z KWALIFIKACJI W SESJI ZIMOWEJ 2021.
Uwaga zdający egzaminy z kwalifikacji w sesji styczeń - luty 2021
Komunikat o przyborach, których zdający może korzystać podczas egzaminu:
PRZYPOMINAMY ZDAJĄCYM, ŻE EGZAMIN ODBYWA SIĘ W REŻIMIE SANITARNYM.
UWAGA KONKURS !!!
Ogłaszamy konkurs na filmy promujące kształcenie w wybranym zawodzie, które będą wykorzystywane przez naszą szkołę na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.
OGÓLNE ZASADY I WYMAGANIA:
• film ma promować kształcenie w wybranym zawodzie (technik budownictwa, technik informatyk, technik logistyk, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik programista, technik spedytor, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie),
• tytuł: dowolny, powinien zawierać nazwę zawodu (np. „Film promujący kształcenie w zawodzie Technik informatyk”, „Technik programista tylko w Ozetach”, „Technik logistyk w Ozetach jest the best”),
• czas trwania: od 30 sekund (minimum) do 3 minut (maksimum),
• rozdzielczość: minimum 1280x720,
• format: AVI, MP4, WMV,
• konwencja: dowolna (np. film dokumentalny, teledysk, animacja, stand-up, komiks),
• sposób realizacji: dowolny (np. aparat fotograficzny, kamera, telefon/smartfon),
• film nie może naruszać praw autorskich oraz praw do prywatności osób trzecich,
• w filmie mogą występować uczniowie szkoły, którzy wyrazili zgodę na wykorzystanie wizerunku,
• w filmie mogą występować osoby trzecie (spoza szkoły) – do filmu należy dołączyć zgodę na wykorzystanie wizerunku,
• prezentowane treści nie mogą przedstawiać ani propagować zachowań zabronionych przez prawo, nieobyczajnych, godzących w zasady dobrego wychowania i kultury osobistej,
• autor filmu dobrowolnie zrzeka się na rzecz PCKTiB autorskich praw majątkowych wymienionych w art. 17 Ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83).
Filmy konkursowe należy przesyłać na za pośrednictwem serwisu WeTransfer. Jako adres e-mail odbiorcy należy podać adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W wiadomości (pole „Message”) należy wpisać imię, nazwisko, klasę, tytuł filmu.
Termin nadsyłania filmów upływa 24.01.2021 r.
W ramach projektu Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w jednostkach oświatowych Powiatu Oświęcimskiego Powiatowy Zespół Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. por. Stefana Jasieńskiego pozyskał wyposażenie nowoczesnej pracowni metrologii – pomiarów elektrycznych i elektronicznych, sprzęt komputerowy oraz doposażenie pracowni logistyczno – spedycyjnej.
Nowa pracownia pomiarów elektrycznych i elektronicznych umożliwi realizację zajęć praktycznych i teoretycznych w klasach technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych. Posłuży również przy omawianiu treści związanych ze zjawiskami elektrycznymi i magnetycznymi na lekcjach fizyki w pozostałych klasach.
Głównym przeznaczeniem pracowni będzie jednak zapoznanie uczniów z technikami eksperymentalnymi, wykorzystującymi podstawową elektroniczną aparaturę pomiarową w pomiarach obwodów elektrycznych i elektronicznych.
Uczniowie otrzymali do dyspozycji nowoczesny sprzęt m.in: oscyloskopy cyfrowe, dwukanałowe generatory funkcyjne i zasilacze laboratoryjne, autotransformatory, zestawy dekad: rezystancyjnych, indukcyjnych i pojemnościowych oraz zestawy multimetrów cyfrowych i analogowych. Dzięki takiemu wyposażeniu w sposób praktyczny będą poznawać podstawową elektroniczną aparaturę pomiarową, stosowaną zarówno w pomiarach wielkości elektrycznych jak i nieelektrycznych. Będą mieli okazję badać prawa związane z obwodami prądu stałego i zmiennego, w tym zjawisko rezonansu w obwodach elektrycznych, podstawy elektroniki półprzewodnikowej analogowej i cyfrowej. Zajęcia w pracowni obejmować będą również zagadnienia związane z opracowaniem wyników pomiarowych, szacowaniem niepewności pomiarowych, graficzną prezentacją wyników badań.
Dzięki projektowi dokonano również modyfikacji instalacji elektrycznej i sieciowej, przystosowując jedną z pracowni do wymagań pozyskanego sprzętu.
Nowoczesne komputery, w które została wyposażona jedna z pracowni informatycznych, pozwolą lepiej przygotować uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Komputery te wykorzystywane są również do realizacji zajęć przedmiotu uzupełniającego Tworzenie gier komputerowych - uczniowie, pracując na profesjonalnym oprogramowaniu, poznają tajniki tworzenia grafiki 3D i gier. Szybkie i wydajne drukarki laserowe wykorzystywane są do utrwalania efektów pracy np.: wydruki prac graficznych. Nowoczesny sprzęt sieciowy: routery bezprzewodowe, przełączniki (switche) zarządzalne oraz profesjonalne testery okablowania sieciowego wykorzystywane są w trakcie zajęć pracowni lokalnych sieci komputerowych oraz pracowni sieciowych systemów operacyjnych, które przygotowują uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikację E.13.Sprzęt ten jest również wykorzystywany podczas zajęć pracowni urządzeń techniki komputerowej, kształcących umiejętności zawodowe wymagane kwalifikacją E.12.
Z kolei terminal i drukarka etykiet, zakupione do pracowni logistyczno – spedycyjnej, służą do ćwiczenia umiejętności zaawansowanego skanowania, łączności bezprzewodowej, obsługi komunikacji głosowej, czytnika RFID oraz drukowania. Urządzenia te będą wykorzystywane podczas zajęć w pracowni magazynowej i transportowej, przygotowujących przyszłych spedytorów do egzaminów z kwalifikacji A.28 i A.29 a uczniów z klas technik logistyk do kwalifikacji A.30 i A.31. Praca z terminalem i drukarką etykiet wspiera m.in. pozyskane oprogramowanie magazynowe LoMAG. Oprogramowanie Emapa Transport+ oraz planszowa mapa drogowa wykorzystywane są do planowania tras transportowych i optymalizacji kosztów transportu. Palety, nadstawki paletowe oraz narożniki pozwalają pokazać uczniom podczas lekcji gospodarki zapasami i magazynem różne typy palet i zabezpieczeń stosowanych w procesie transportu i składowania ładunków. Natomiast na zajęciach pracowni magazynowej pomoce te będą wykorzystane do ćwiczeń z formowania jednostek ładunkowych.
Dzięki projektowi Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w jednostkach oświatowych Powiatu Oświęcimskiego uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących mogą uczyć się zawodu, korzystając z najnowocześniejszego sprzętu.