Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
technik informatyk - klasa E-Sportowa
Kwalifikacje: montaż oraz eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami, tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami...
technik logistyk - Porty i Terminale
Kwalifikacje: organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania, zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych...
technik mechatronik
Kwalifikacje: montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych...
technik pojazdów samochodowych
Kwalifikacje: diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych...
technik spedytor
Kwalifikacje: organizacja i nadzorowanie transportu, obsługa klientów i kontrahentów...
  • logo pk
  • logo ath
  • logo cisco
  • logo wsl
  • logo wirtlab
  • logo fca
  • synthos

UWAGA ZDAJĄCY W SESJI STYCZEŃ – LUTY 2021!!!

Świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie można odbierać w sekretariacie szkoły od czwartku 8 kwietnia 2021r. od godziny 10.00.

Na terenie szkoły obowiązuje ścisły reżim sanitarny.

 

UWAGA !!!

ZDAJĄCY, KTÓRZY OTRZYMALI NEGATYWNY WYNIK EGZAMINU Z KWALIFIKACJI W SESJI STYCZEŃ – LUTY 2021 MOGĄ ZŁOŻYĆ DEKLARACJĘ NA SESJĘ CZERWIEC – LIPIEC 2021 do 8 KWIETNIA 2021.

 

Deklaracje można składać w sekretariacie szkoły lub  w formie elektronicznej.

Skan (z podpisem) wypełnionej deklaracji należy wówczas przesłać na adres sekretariatu szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Deklaracje do pobrania:

- deklaracja do kwalifikacji dwuliterowych

- deklaracja do kwalifikacji jednoliterowych

 

Przypominam, ze zgodnie z Komunikatem Dyrektora CKE:

31 marca 2021  - termin ogłoszenia i przekazania szkołom wyników egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Zdający  kwalifikacje dwuliterowe  mogą sprawdzić wyniki w PORTALU ZDAJĄCEGO.

8 kwietnia 2021 - termin przekazania szkołom świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

 

Na terenie szkoły obowiązuje ścisły reżim sanitarny.

 

 

1

3

 

 

Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu w ramach programu
„Utworzenie i Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych
branży elektryczno–elektronicznej i administracyjno - usługowej Powiatu Oświęcimskiego”

ogłasza I nabór na staż/praktykę zawodową u pracodawcy

(staż trwa 150h/wtedy stypendium stażowe wynosi 2 000zł)

Szczegółowe informacje dotyczące stażu i praktyki zawodowej dla uczniów/uczennic
u pracodawców znajdują się na stronie internetowej szkoły:
https://ozety.edu.pl/ w zakładce CKZ CENTRUM KOMPETENCJI ZAWODOWYCH.
Zostały one również wysłane do uczniów przez mobiDziennik.

Pełnoletni kandydat zobowiązany jest zgłosić się koordynatora projektu.

Projekt: Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w jednostkach oświatowych Powiatu Oświęcimskiego

mrpo zdp logo

IMG 4782W ramach projektu Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w jednostkach oświatowych Powiatu Oświęcimskiego Powiatowy Zespół Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. por. Stefana Jasieńskiego pozyskał wyposażenie nowoczesnej pracowni metrologii – pomiarów elektrycznych i elektronicznych, sprzęt komputerowy oraz doposażenie pracowni logistyczno – spedycyjnej.
Nowa pracownia pomiarów elektrycznych i elektronicznych umożliwi realizację zajęć praktycznych i teoretycznych w klasach technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych. Posłuży również przy omawianiu treści związanych ze zjawiskami elektrycznymi i magnetycznymi na lekcjach fizyki w pozostałych klasach.

Głównym przeznaczeniem pracowni będzie jednak zapoznanie uczniów z technikami eksperymentalnymi, wykorzystującymi podstawową elektroniczną aparaturę pomiarową w pomiarach obwodów elektrycznych i elektronicznych.

Uczniowie otrzymali do dyspozycji nowoczesny sprzęt m.in: oscyloskopy cyfrowe, dwukanałowe generatory funkcyjne i zasilacze laboratoryjne, autotransformatory, zestawy dekad: rezystancyjnych, indukcyjnych i pojemnościowych oraz zestawy multimetrów cyfrowych i analogowych. Dzięki takiemu wyposażeniu w sposób praktyczny będą poznawać podstawową elektroniczną aparaturę pomiarową, stosowaną zarówno w pomiarach wielkości elektrycznych jak i nieelektrycznych. Będą mieli okazję badać prawa związane z obwodami prądu stałego i zmiennego, w tym zjawisko rezonansu w obwodach elektrycznych, podstawy elektroniki półprzewodnikowej analogowej i cyfrowej. Zajęcia w pracowni obejmować będą również zagadnienia związane z opracowaniem wyników pomiarowych, szacowaniem niepewności pomiarowych, graficzną prezentacją wyników badań.

Dzięki projektowi dokonano również modyfikacji instalacji elektrycznej i sieciowej, przystosowując jedną z pracowni do wymagań pozyskanego sprzętu.

Nowoczesne komputery, w które została wyposażona jedna z pracowni informatycznych, pozwolą lepiej przygotować uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Komputery te wykorzystywane są również do realizacji zajęć przedmiotu uzupełniającego Tworzenie gier komputerowych - uczniowie, pracując na profesjonalnym oprogramowaniu, poznają tajniki tworzenia grafiki 3D i gier. Szybkie i wydajne drukarki laserowe wykorzystywane są do utrwalania efektów pracy np.: wydruki prac graficznych. Nowoczesny sprzęt sieciowy: routery bezprzewodowe, przełączniki (switche) zarządzalne oraz profesjonalne testery okablowania sieciowego wykorzystywane są w trakcie zajęć pracowni lokalnych sieci komputerowych oraz pracowni sieciowych systemów operacyjnych, które przygotowują uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikację E.13.Sprzęt ten jest również wykorzystywany podczas zajęć pracowni urządzeń techniki komputerowej, kształcących umiejętności zawodowe wymagane kwalifikacją E.12.
Z kolei terminal i drukarka etykiet, zakupione do pracowni logistyczno – spedycyjnej, służą do ćwiczenia umiejętności zaawansowanego skanowania, łączności bezprzewodowej, obsługi komunikacji głosowej, czytnika RFID oraz drukowania. Urządzenia te będą wykorzystywane podczas zajęć w pracowni magazynowej i transportowej, przygotowujących przyszłych spedytorów do egzaminów z kwalifikacji A.28 i A.29 a uczniów z klas technik logistyk do kwalifikacji A.30 i A.31. Praca z terminalem i drukarką etykiet wspiera m.in. pozyskane oprogramowanie magazynowe LoMAG. Oprogramowanie Emapa Transport+ oraz planszowa mapa drogowa wykorzystywane są do planowania tras transportowych i optymalizacji kosztów transportu. Palety, nadstawki paletowe oraz narożniki pozwalają pokazać uczniom podczas lekcji gospodarki zapasami i magazynem różne typy palet i zabezpieczeń stosowanych w procesie transportu i składowania ładunków. Natomiast na zajęciach pracowni magazynowej pomoce te będą wykorzystane do ćwiczeń z formowania jednostek ładunkowych.
Dzięki projektowi Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w jednostkach oświatowych Powiatu Oświęcimskiego uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących mogą uczyć się zawodu, korzystając z najnowocześniejszego sprzętu.

Więcej zdjęć w galerii >>

Ozety na Facebooku

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2021 PCKTiB w Oświęcimiu