Ułatwienia dostępu

  • logo pk
  • logo ath
  • logo cisco
  • logo wsl
  • logo wirtlab
  • logo fca
  • synthos
  • synthos
  • proginfo logo

Erasmus+

PODSUMOWANIE PROJEKTU ERASMUS+ W OZETACH

P100016022 listopada 2022r. odbyło się podsumowanie projektu „Europejski start zawodowy”, w którym brali udział uczniowie klas czwartych: technik logistyk, technik informatyk i technik pojazdów samochodowych.

Wśród zaproszonych gości byli: Starosta Oświęcimski – pan Andrzej Skrzypiński, Wicestarosta Oświęcimski - pan Paweł Kobielusz oraz rodzice uczniów biorących udział w projekcie. Podczas oficjalnej części uroczystości Starosta wraz z Wicestarostą wręczyli certyfikaty potwierdzające uczestnictwo uczniów w projekcie.
Przez 4 tygodnie września uczniowie mieszkali w samym sercu pięknego, starego włoskiego miasta Reggio Emilia, w którym odbywali międzynarodowe staże u włoskich pracodawców, zgodne z kierunkiem swojego kształcenia. Sumiennie wykonywali obowiązki, zdobywając wiele pochwał i rekomendacji, a na koniec otrzymali odpowiednie certyfikaty i najwyższe oceny za swoją pracę.

Ponadto poznali kulturę i tradycję Italii m. in. poprzez udział w wycieczkach do Bolonii, Wenecji i Mediolanu. Wraz z przedstawicielami włoskiego partnera, organizacji Istituto per la Formazione, l'Occupazione e la Mobilità (IFOM) z siedzibą w Bolonii, zwiedzili wiele ciekawych i zabytkowych miejsc (np. katedrę Duomo St. Maria Nascente w Mediolanie czy Piazza San Marco w Wenecji).

Projekt "Europejski start zawodowy" realizowany jest przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

Już teraz przygotowujemy się do udziału w kolejnym projekcie, tym razem w Grecji.

pdf Prezentacja podsumowująca projekt.

Więcej zdjęć w GALERII.

 

ERASMUS+ 2022 - MUZEUM FERRARI W MARANELLO, MEDIOLAN, WENECJA

IMG 20220919 WA004710.09 MUZEUM FERRARI W MARANELLO
Ferrari to marka, która przyciąga nie tylko zagorzałych fanów motoryzacji i wyścigów samochodowych. Mieliśmy wyjątkową okazję, aby zwiedzić i przyjrzeć się z bliska wspaniałym okazom Ferrari oraz poznać historię wyścigów Formuły 1.
Dodatkowo, z okazji trwającego w tym czasie wyścigu na torze Monza, otrzymaliśmy limitowane i numerowane plakaty promocyjne z dedykacją od autora.

Więcej zdjęć w GALERII.

 

11.09 MEDIOLAN
Mediolan - stolica mody ale i miasto z bogatą historią, gdzie przenikają się różne kultury.
Zwiedzanie zaczęliśmy od monumentalnego dworca z 1931r. Zatrzymaliśmy się na moment, by podziwiać jego niesamowite wnętrze. Następnie Piazza del Duomo , gdzie czekały kolejne atrakcje. Pierwsza to Katedra Narodzin św. Marii w Mediolanie, która jest jedną z najpiękniejszych i największych na świecie. Z jej tarasów na dachu podziwialiśmy całe miasto.
Potem skierowaliśmy się do jednej z najwspanialszych galerii handlowych na świecie. W Galerii Wiktora Emmanuela II dominuje metal, szkło i złoto, a na posadzce marmury. Prada, Louis Vuitton, Gucci to tylko część tego, co się tutaj oferuje. Wychodząc z galerii podziwialiśmy Pomnik Leonarda da Vinci a następnie słynną na całym świecie La Scalę, w której artyści z całego świata spełniają swoje marzenia. Potem zwiedzaliśmy Zamek Sforzów. Cudowny dziedziniec zachęcał do przebywania w jego czternastowiecznych wiecznych murach. Kibice piłki nożnej też byli usatysfakcjonowani - zobaczyliśmy słynny stadion San Siro.

Więcej zdjęć w GALERII.

 

17.09 WENECJA
Wenecja przywitała nas zachmurzonym niebem i silnym wiatrem, ale błękitna woda w Canale Grande oraz oszałamiający widok na miasto wywołały zachwyt i chęć poznania tego ciekawego miasta.
Zobaczyliśmy więc: Most Rialto, Plac św. Marka, Pałac Dożów, Bazylikę św. Marka, Dzwonnicę św. Marka, Most Westchnień, Pomnik konny Wiktora Emanuela II, a nielicznym udało się popłynąć gondolą.

Więcej zdjęć w GALERII.

 

ERASMUS+ 2022 - WYCIECZKA DO BOLONII

IMG 20220903 120323I już! Weekend! Tak. To nam się należy po całym, pierwszym tygodniu spotkań, zapoznań, pracy, mierzenia się z językiem włoskim i opanowania topologii miasta.
Piątkowe, wspólne planowanie zaowocowało sobotnią wizytą w malowniczej Bolonii. Mieliśmy okazje poznać cudowne miejsca i poczuć klimat prawdziwych Włoch, zarówno z dołu jak i z wysokości 100 metrów. Zobaczyliśmy: Piazza Maggiore, bazylikę św. Petroniusza, Neptuna Olbrzymiego, muzeum archeologiczne, getto i muzeum żydowskie, boloński ratusz, uniwersytet boloński z campusem, dwie bolońskie wieże, kanał rzeki Reno i wiele innych, wspaniałych miejsc.

Więcej zdjęć w GALERII.

 

ERASMUS+ 2022

Resized 20220827 151143Kolejna grupa uczniów z Ozetów wyruszyła na praktyki zawodowe do Włoch w ramach programu Erasmus+.

 

 Więcej zdjęć w GALERII.

 

 

 

Lista zakwalifikowanych - rekrutacja 2022

Lista zakwalifikowanych do projektu: Wyniki rekrutacji

 

Oferta edukacyjna

Projekt: Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0nprcz logotyp podstawowy rgb

Projekt: Międzynarodowe doświadczenie
drogą do kariery zawodowej
FERS RP UE RGB 1a

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Erasmus+ erasmus plus logo

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

Ozety na Facebooku

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2024 PCKTiB w Oświęcimiu