Ułatwienia dostępu

 • logo pk
 • logo ath
 • logo cisco
 • logo wsl
 • logo wirtlab
 • logo fca
 • synthos
 • synthos
 • proginfo logo

Erasmus+

EUROPEJSKI START ZAWODOWY - REKRUTACJA 2022

erasums pcktib baner

Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu w okresie od 01.12.2019 – 30.11.2022 realizuje projekt pn. „Europejski start zawodowy” realizowany z środków programu Unii Europejskiej Erasmus+. Otrzymane dofinansowanie wynosi 76336,00 EURO. Zagranicznym partnerem jest Istituto per la Formazione, l'Occupazione e la Mobilità (IFOM) z siedzibą w Bolonii.

W dniach 01.02 – 11.03.2022 r. odbędzie się rekrutacja do udziału w projekcie „Europejski start zawodowy” . Projekt jest finansowany przy wsparciu środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ . Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych – 01.02 – 18.02.2022r., natomiast w dniach 28.02 - 11.03.2022 (po powrocie do nauczania stacjonarnego) uczniowie, którzy złożyli formularz zgłoszeniowy, zobowiązani będą do pisemnego umotywowania w języku angielskim chęci uczestnictwa w projekcie.

Czytaj więcej...

 

PODSUMOWANIE PROJEKTU

EU flag Erasmus vect POSPrezentacja - podsumowanie projektu „Europejska praktyka paszportem do kariery zawodowej”: POBIERZ

 

Zawieszenie działań projektowych - ERASMUS+

W związku z ogłoszonym stanem epidemicznym w Polsce wszystkie działania projektowe, łącznie z ogłoszeniem wyników rekrutacji, na obecną chwilę zostają zawieszone. Kolejne komunikaty będą zależne od rozwoju sytuacji.

Wszystkie złożone formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie ERASMUS+ "Europejski start zawodowy" zachowują ważność do 28 lutego 2021r., natomiast dalsze procesy rekrutacyjne będą podejmowane w momencie wznowienia projektu.

 

EUROPEJSKI START ZAWODOWY - REKRUTACJA

pcktib erasmus logo

Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu w okresie od 01.12.2019 – 28.02.2021 realizuje projekt pn. „Europejski start zawodowy” realizowany z środków programu Unii Europejskiej Erasmus +. Otrzymane dofinansowanie wynosi 76336,00  EURO. Zagranicznym partnerem jest Istituto per la Formazione, l'Occupazione e la Mobilità (IFOM) z siedzibą w Bolonii.

 

W dniach 19 lutego do 3 marca 2020 r. odbędzie się rekrutacja do udziału w projekcie „Europejski start zawodowy”. Projekt jest finansowany przy wsparciu środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +

W ramach projektu 30 osób - uczennic i uczniów - skorzysta z następujących form wsparcia:

 • mobilność zagraniczna (4 tygodniowe staże we Włoszech),

oraz przed mobilnością:

 • zajęcia językowe (j. włoski i j. angielski)
 • zajęcia na temat kultury tradycji i obyczajów Włoch,
 • zajęcia z pedagogiem szkolnym.
 • Po powrocie uczniowie będą zobowiązani do wzięcia udziału w działaniach ewaluacyjnych
  i upowszechniających rezultaty projektu.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Każdemu z uczestników zostanie zapewnione zakwaterowanie w Parmie wraz z wyżywieniem (w postaci kolacji oraz kieszonkowego na pozostałe wyżywienie), podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki, dojazd na miejsce stażu oraz przejazdy lokalne. Zostaną one pokryte z budżetu projektu.

 

W projekcie mogą wziąć udział uczennice i uczniowie II klas na kierunkach:

 • technik pojazdów samochodowych,
 • technik logistyk,
 • technik Informatyk.

 

Do udziału w projekcie zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskają największą liczbę punktów. Szczegółowe kryteria rekrutacji i jej poszczególne etapy zostały przedstawione w Regulaminie rekrutacji, stanowiącym załącznik do ogłoszenia.

 

Aby zgłosić swoją chęć uczestnictwa w projekcie i wziąć udział w procesie rekrutacji należy:

 • zapoznać się z Regulaminem rekrutacji,
 • uzupełnić formularz zgłoszeniowy (część A i część B1). W przypadku niepełnoletności kandydata/ki formularz musi podpisać również rodzic/opiekun prawny,
 • przedłożyć go do uzupełnienia wychowawcy (część B2),
 • wypełniony i podpisany przez wychowawcę i ucznia/uczennicę formularz zgłoszeniowy, należy dostarczyć do koordynatora projektu - Pani Marzeny Sobik lub złożyć w sekretariacie szkoły. Ostateczny termin złożenia formularzy mija w 3 marca 2020 r.

Załączniki:

 1. Regulamin rekrutacji
 2. Formularz zgłoszeniowy
 

DZIEŃ WŁOSKI W OZETACH

p107044813 grudnia 2019r. odbyło się podsumowanie projektu „Europejska praktyka paszportem do kariery zawodowej”, w którym brali udział uczniowie klas trzecich: technik logistyk, technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych.
W tym dniu w OZETACH od rana trwał „Dzień włoski”. Każdy uczeń został zaproszony do degustacji pizzy – dania, które wszystkim jednoznacznie kojarzy się ze słoneczną Italią. Na korytarzu rozbrzmiewały włoskie przeboje, a uczestnicy projektu serwowali włoskie przekąski i opowiadali o wrażeniach z pobytu we Włoszech. Dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy u zagranicznych przedsiębiorców. Wśród zaproszonych gości był Wicestarosta Oświęcimski, pan Paweł Kobielusz, który podczas oficjalnej części uroczystości wręczył wraz z panią dyrektor Grażyną Gawłowską certyfikaty potwierdzające uczestnictwo uczniów w projekcie.
Już w kolejnym roku w ramach projektu „Europejski start zawodowy”, również realizowanego przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+, do Włoch wyjadą uczniowie z zawodów: technik informatyk, technik logistyk i technik pojazdów samochodowych.

Więcej zdjęć w GALERII.
 

TYDZIEŃ W BOLONII W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

20191006 181815Minął pierwszy tydzień pobytu uczniów Ozetów we Włoszech w ramach projektu "Europejska praktyka paszportem do kariery zawodowej". Większość dnia młodzież spędza w pracy, doskonaląc swoje umiejętności zawodowe. W wolnym czasie, głównie w weekend, uczniowie mają możliwość poznania piękna Bolonii oraz innych włoskich miast, m. in. Wenecji. Chwilo trwaj!

Więcej zdjęć w GALERII.
 

EUROPEJSKA PRAKTYKA PASZPORTEM DO KARIERY ZAWODOWEJ

IMG 065828 września 2019r. trzydziestu uczniów kształcących się w zawodach: technik logistyk, technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych wyruszyło do Bolonii, by odbywać praktykę zawodową we włoskich przedsiębiorstwach i doskonalić swoje umiejętności w wielu obszarach - zawodowym, językowym i kulturowym. Podróż trwała niemal dwadzieścia godzin, jednak wreszcie zmęczona, ale radosna młodzież zakwaterowała się na kolejne cztery tygodnie w Residence Terzo Millennio. Od poniedziałku wszyscy rozpoczną międzynarodowe staże zgodne z kierunkiem swojego kształcenia. Ponadto będą mieli okazję poznać kulturę i tradycję włoskiego kraju m. in. poprzez udział w wycieczkach do Florencji i Wenecji. Projekt "Europejska praktyka paszportem do kariery zawodowej" realizowany jest przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

 

BOLONIA – TOP 10

29 września – 26 października 2019 r.
STAŻ W BOLONII
 
Co warto zobaczyć?

BOLONIA – TOP 10
 
 
1. Piazza Maggiore – samo centrum Bolonii
01
Będąc w Bolonii trudno nie zagościć na Piazza Maggiore, bolońskim odpowiedniku naszych polskich rynków. Jest to jeden z największych placów we Włoszech. Tutaj stoi olbrzymia Bazylika San Petronio, która miała być największym kościołem na świecie, Neptun i ratusz (Palazzo del Comune), do którego warto zajrzeć: nie dość, że mieszczą się w nim pozostałości archeologiczne z czasów Etrusków, to jeszcze znajduje się tu biblioteka oraz strefa kultury. Wygodne siedzenia, kafejki, bezprzewodowy Internet i już nikt nie ma wątpliwości, że miasto jest przyjazne studentom.
 
2. Bazylika Santo Stefano – najpiękniejszy kościół Bolonii
02To jest właśnie to miejsce, którego nie można przegapić. W porównaniu z Piazza Maggiore, jest to kameralny placyk promieniujący zielenią i pustymi arkadami. Kamienice są tu niższe niż w głównej części miasta, kafejka jedna, może dwie. Najważniejszym miejscem jest bazylika. Po wejściu do kościoła kierujcie się do drzwi po lewej stronie przy ołtarzu, zaprowadzą was do: muzeum, grobowców, na otoczone krużgankami atrium.
 
3. Muzeum historii Bolonii – Museo della Storia
03Świetne nowoczesne muzeum, nastawione na zaangażowanie wszystkich zmysłów. Sale zrobione ciekawie, interaktywne, a i w dużej mierze przystosowane do dzieci (w tym trójwymiarowa bajka z wesołym Etruskiem oprowadzającym po Bolonii przez wieki). Oprowadza was darmowy audioguide, którego dostajecie na miejscu.
 
4. Najpiękniejsze arkady w Bolonii – Sanktuarium Madonny di San Luca
04Bolonia to miasto, w którym nigdy nie zmokniesz. Znajduje się tutaj 53 kilometrów przejść pod arkadami. Jest to swego rodzaju relikt z przeszłości. W średniowieczu wyglądało tak dużo więcej włoskich miast. Jednak z biegiem czasu arkady zostały zburzone w celu poszerzenia ulic. Tu się ostały. Na początku były drewniane (takie zobaczycie na Via Marsala). Ale przede wszystkim przejdźcie się do Sanktuarium Madonny di San Luca na górującym nad miastem wzgórzu. Zaprowadzi was tam wielokilometrowe przejście pod arkadami. Arkad jest – UWAGA – 666!
 
5. Fontanna Neptuna – symbol Bolonii
05Symbol Bolonii. Zresztą jeden z kilku. Znajduje się na wspomnianej wyżej Piazza Maggiore. Nazywany jest Neptunem Olbrzymem i podobno nazwa ta jest bardzo dwuznaczna :)
 
6. Na zakupy w Bolonii idźcie na Via dell’Indipendenza
06Zwłaszcza w weekend. W weekend w Bolonii dzieje się fajna rzecz. Kilka ulic dochodzących do Piazza Maggiore zamykanych jest dla ruchu ulicznego. Momentalnie tworzą się świetne deptaki. I dobrze, bo Via dell’Indipendenza nie wytrzymałaby takiego natężenia. Bolończycy mówią, że po niej się pływa. W górę i w dół. Bo chodzi się bez końca w górę i w dół ulicy. Dwa, trzy, dziesięć razy.
 
7. Wejście na wieżę Asinelli i spojrzenie na „Dwie wieże”
07
Czyli Asinelli i Garisenda. Dwie najbardziej reprezentatywne wieże w mieście. W średniowieczu w Bolonii było podobno ponad 100 wież i stąd Bolonia nazywana jest średniowiecznym Nowym Jorkiem. Dziś wież ostało się 20, a Asinelli i Garidenda się wyróżniają. Jedna to prawdziwa krzywa wieża Bolonii. Druga z kolei ma 100 metrów wysokości.
 
8. Dzielnica uniwersytecka wokół Via Zamboni
08Ulica zaczyna się zaraz przy dwóch wieżach i jest tą bardziej kameralną, na której jest najwięcej młodych ludzi. Tu mieści się kilka muzeów, w tym słynne muzeum anatomii. Tu wreszcie jest świetny plac Rossini, na który młodzież chodzi na wagary :)
 
9. Bramy dookoła miasta, w tym Porta Saragozza
09Macie ochotę na przejażdżkę rowerem po Bolonii? Wypożyczcie rower w organizacji turystycznej i przejedźcie się od bramy do bramy. Zatoczycie krąg wokół starego miasta, a przy okazji zobaczycie, jak stara Bolonia różni się od tej bardziej współczesnej. Polecam!
 
10. Najlepsza kuchnia we Włoszech i Mercato di Mezzo
10Bologna La Rossa? Dlaczego? Bo pełna ciepłych, czerwonych kolorów. No ale i Bologna La Grassa czyli gruba. Bo Bolonia to stolica włoskiej kuchni. W samym centrum miasta, właściwie przy głównym placu i głównych pałacach znajdują się ciasne uliczki, a na uliczkach sklepiki i stoiska. Sery, mięsiwa, szynki, ravioli i inne tagiatelle. A wśród nich również fantastyczna księgarnia.
 
 
 

Oferta edukacyjna

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Erasmus+ erasmus plus logo

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

Ozety na Facebooku

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2022 PCKTiB w Oświęcimiu