Ułatwienia dostępu

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
technik informatyk - klasa E-Sportowa
Kwalifikacje: montaż oraz eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami, tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami...
technik logistyk - Porty i Terminale
Kwalifikacje: organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania, zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych...
technik mechatronik
Kwalifikacje: montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych...
technik pojazdów samochodowych
Kwalifikacje: diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych...
technik spedytor
Kwalifikacje: organizacja i nadzorowanie transportu, obsługa klientów i kontrahentów...
  • logo pk
  • logo ath
  • logo cisco
  • logo wsl
  • logo wirtlab
  • logo fca
  • synthos
  • synthos
  • proginfo logo

Samorząd Uczniowski w projekcie "Aktywna Młodzież Małopolski"

projekt szwajcarskiW tym roku szkolnym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego brali udział w projekcie "Aktywna Młodzież Małopolski", realizowanym w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Głównym celem był rozwój aktywności postaw społecznych i obywatelskich wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu oświęcimskiego.

Na początku projektu szkolni liderzy: Kamil Bykowski, Patrycja Pająk, Klaudia Góral i Aleksander Pilch uczestniczyli w szkoleniach wyjazdowych w Rytrze, zorganizowanych przez Fundację „ In Gremio Pro Futuro" im. Rafała Kalinowskiego wraz z Międzynarodowym Centrum Partnerstwa Partners Network. Pod okiem świetnych trenerów: pani Jadwigi Olszowskiej - Urban i pana Krzysztofa Brasia uczyli się, w jaki sposób pełnić rolę Młodzieżowego Lidera Inicjatyw Obywatelskich. Drugie szkolenie dotyczyło "Samorządności Uczniowskiej w Demokratycznej Szkole".

Cenne doświadczenia zdobyli również uczniowie zaangażowani w warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego, pt.: "Młodzieżowy Dziennikarz Obywatelski": Dawid Kamecki, Szymon Gołba, Ilona Kuwik, Barbara Socała, Karolina Płachta. W trakcie 4 spotkań uczniowie poznali tajniki pracy dziennikarza.

W kwietniu i maju odbyły się „ Młodzieżowe Warsztaty Ożywienia Obywatelskiego", w których uczestniczyło 52 uczniów naszej szkoły. Tematyka tych warsztatów była następująca:

  1. Diagnozowanie problemów lokalnych.
  2. Zasoby jakimi dysponuje moja gmina.
  3. Tworzenie propozycji inicjatyw lokalnych w oparciu o diagnozowanie problemów lokalnych i zasoby, jakimi dysponuje moja gmina.
  4. Opracowanie inicjatyw lokalnych przez grupy warsztatowe.
  5. Prezentacja, ocena i wybór najlepszych inicjatyw do realizacji w środowisku lokalnym.

Podczas tych warsztatów liderzy wraz ze swoimi grupami i dziennikarzami wypracowali propozycję inicjatyw młodzieżowych o charakterze społeczno-obywatelskim uwzględniając zdiagnozowane problemy lokalne:

  1. "Ratuj siebie i innych"- grupa Patrycji Pająk,
  2. "Mów głośno o swoim powiecie"- grupa Aleksandra Pilcha,
  3. "Zostań człowiekiem sukcesu" – grupa Kamila Bykowskiego,
  4. "Przełamanie barier między niepełnosprawnymi a młodzieżą" – grupa Klaudii Góral.

Podsumowaniem projektu był „Sejmik Młodzieżowy", który odbył się w dniach 5 i 6 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej" w Oświęcimiu. Podczas sejmiku wystąpili przedstawiciele Jednostek Samorządu Terytorialnego, liderzy przedstawiali działalność swoich szkół i swoje propozycje projektów, odbyły się obrady nad Uchwałą Sejmiku w sprawie powstania Młodzieżowej Rady Współpracy z samorządem gminnym. Na koniec każdy uczestnik projektu otrzymał stosowny certyfikat.

Projekt realizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy
z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

swiss contribution

Oferta edukacyjna

Projekt: Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0nprcz logotyp podstawowy rgb

Projekt: Europejskie praktyki
kluczem do sukcesu zawodowego
FERS RP UE RGB 1a

Projekt: Międzynarodowe doświadczenie
drogą do kariery zawodowej
FERS RP UE RGB 1a

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowych - etap II
ckz logo ETAP 2

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Erasmus+ erasmus plus logo

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

Ozety na Facebooku

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2024 PCKTiB w Oświęcimiu