Ułatwienia dostępu

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
technik informatyk - klasa E-Sportowa
Kwalifikacje: montaż oraz eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami, tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami...
technik logistyk - Porty i Terminale
Kwalifikacje: organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania, zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych...
technik mechatronik
Kwalifikacje: montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych...
technik pojazdów samochodowych
Kwalifikacje: diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych...
technik spedytor
Kwalifikacje: organizacja i nadzorowanie transportu, obsługa klientów i kontrahentów...
 • logo pk
 • logo ath
 • logo cisco
 • logo wsl
 • logo wirtlab
 • logo fca
 • synthos
 • synthos
 • proginfo logo

Remont sali gimnastycznej

Wakacje w pełni, uczniowie wypoczywają, a w szkole plac budowy!!!

Remontujemy salę gimnastyczną!!

Zobaczcie sami, co się tu dzieje :)

 

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 28 czerwca 2013 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej

Po zakończeniu uroczystości uczniowie spotkają się z wychowawcami.

 

Mechatronicy z OZETÓW w Warszawie

mechatronicyCentrum Nauki Kopernik, Piknik Polskiego Radia oraz czołowe firmy mechatroniczne to miejsca, które w ubiegłym tygodniu odwiedziła grupa młodzieży z powiatowej Trójki.

Wyróżniający się uczniowie klas I i II technikum mechatronicznego z Powiatowego Zespołu Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Oświęcimiu odbyli trzydniowy, zawodoznawczy staż w Warszawie, finansowany ze środków unijnych w ramach prowadzonego przez powiat projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Przyszli technicy mogli zobaczyć jak funkcjonują i na co dzień pracują firmy, zajmujące czołową pozycję na światowym rynku.

Pierwszym etapem stażu była wizyta i szkolenie w VIGO System S.A. w Ożarowie Mazowieckim. To firma mechatroniczna, która jest niekwestionowanym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni. Jeden z nich, wykrywający miedzy innymi materię organiczną, stanowi obecnie wyposażenie amerykańskiego łazika Curiosity, szukającego życie na Marsie. Z mechanizmami funkcjonowania firmy zaznajomił uczniów sam prezes firmy, dr Mirosław Grudzień. Po intensywnym szkoleniu teoretycznym, młodzież oglądała stanowiska pracy i „perełki” firmy: kamery termograficzne, detektory podczerwieni oraz liczniki czasu i częstotliwości.

Drugiego dnia najważniejszym punktem programu była wizyta w firmie logistyczno-budowlanej PERI z Płochocina, która jest największym na świecie dostawcą systemów deskowań i rusztowań. Efektywna technologia produkcji, szczegółowe badania urzędowych instytutów oraz wiedza najlepiej wykształconych pracowników wpływają na wysoki standard jakościowy urządzeń systemowych ze stali, drewna i aluminium. W tej firmie mechatronicy z Ozetów przeszli szkolenie pod czujnym okiem mgr inż. Piotra Boruckiego.

Ostatnim etapem zawodoznawczych zmagań była wizyta w firmie FORD AUTO NOBILE w Warszawie. Po części teoretycznej i praktycznej uczestnicy warsztatów z ogromną przyjemnością oglądali samochody prezentowane w warszawskim salonie Forda. Wszyscy uczestnicy stażu otrzymali stosowne certyfikty.

Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć też czasu na przyjemności. Wiele radości sprawiło młodzieży testowanie różnych stanowisk w Centrum Nauki Kopernik czy zabawa na Stadionie Narodowym, gdzie odbył się PIKNIK POLSKIEGO RADIA i wspomnianego już Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicy stażu wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi w wiele doświadczeń zawodowych. „Zwiedziłem kilka miejsc, o których nawet nie myślałem, że kiedyś zobaczę” – podsumował Piotr Kowalski z klasy I technik mechatronik.

Więcej zdjęć w galerii >>

 

Gdzie teraźniejszość spotyka się z przeszłością....

tono29.05.13.r. członkowie szkolnego koła TOnO pod okiem przewodnika zwiedzali wystawę muzealną  w oświęcimskim zamku, który stanowi jeden z ważniejszych zabytków miasta, poświadczających jego osiemsetletnie korzenie. Młodzież miała okazję zobaczyć cenne eksponaty, ilustrujące bogate w wydarzenia dzieje ziemi oświęcimskiej.

Następnie uczniowie, wraz z opiekunami p. A. Kurzyńskim i p. A. Matusiak, wzięli aktywny udział w zajęciach warsztatowych w Żydowskim Centrum Edukacyjnym, gdzie wypowiadali się między innymi na temat tolerancji. Zapoznali się również z historiami życia mieszkańców Oświęcimia, którzy mówią, że: "ich ojczyzną jest teraz Izrael, jednak gdzieś głęboko w sercach mają swój własny subiektywny obraz Polski i Oświęcimia - byłej ojczyzny i miasta swojego dzieciństwa."

 

"Mała matura" - egzamin prognozujący dla klas II LO i III T

Zakres materiału do tzw. ”małej matury” dla klas II LO i III T w roku szkolnym 2012/2013

pdf język polski pdf język obcy pdf matematyka
 

Projekt „Młodzieżowe Społeczeństwo Obywatelskie”

mso2013

Uczniowie klasy II LO europejskiej wzięli udział w projekcie „Młodzieżowe Społeczeństwo Obywatelskie” w ramach programu szwajcarskiego. Jego celem jest zwiększenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu praw obywatelskich i konsumenckich oraz kompetencji i wiedzy z zakresu działań organizacji pozarządowych.

Podczas spotkania 23 maja p. Adam Płonka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przedstawił uczniom zakres działalności różnych organizacji na rzecz ochrony praw człowieka. Omówił też katalog praw człowieka oraz podał aktualne przykłady ich łamania na świecie. W końcowej części warsztatów uczestnicy obejrzeli film nawiązujący tematyką do zagadnień poruszanych podczas spotkania.

IMG 7292 mso2013 IMG 7293 mso2013 IMG 7296 mso2013

 

Zmiany w planie lekcji

Drobne zmiany w planie lekcji od 27.05.2013

 

XIV Seminarium przyszłości My pokolenie XXII wieku

seminariumW dniach 08. 05. 2013 r. – 12. 05. 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w seminarium z udziałem młodzieży z kraju związkowego Turyngii (Niemcy) oraz z Obwodu Lwowskiego Ukraina) w Lipnicy Górnej oraz Tomaszowicach.

Warsztaty „Unia Europejska czy Euroazjatycka” i „Nasze wspólne europejskie dziedzictwo” odbyły się pod opieką moderatorów – Jana Piekło (członka Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej) i dr Mariusza Parlickiego z krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego.

Zastanawiano się między innymi, czym dla współczesnego człowieka jest europejskie, narodowe, światowe dziedzictwo oraz jak poprzez spotkania międzynarodowe pozbywać się stereotypów dotyczących innych narodowości. Poruszono tez problem tożsamości narodowej. Młodzież dowiedziała się również , jak wykorzystać możliwości kształcenia na terenie Unii Europejskiej.

W spotkaniach i dyskusjach z młodzieżą wzięli udział:

 • Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego,
 • Marion Walsmann – Minister ds. Federalnych i Europejskich Turyngii, szef Kancelarii Stanu,
 • Vadym Hural – zastępca Gubernatora Obwodu Lwowskiego,
 • Janusz Sepioł – senator RP,
 • dr Lutz Vogel – były I zastępca prezydenta Drezna, były dyrektor Wydziału Kultury miasta Weimaru,
 • prof. Grażyna Prawelska Skrzypek – UJ, była wiceminister nauki,
 • Gisela Heubach – dyrektor Europejskiego Centrum Kariery w Erfurcie.

Poza wykładami oraz warsztatami uczestnicy seminarium mieli okazję zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Lipnicę, gdzie podziwiano kościół św. Leonarda, jeden z najstarszych i najlepiej zachowanych gotyckich kościołów, który w 2003 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Krakowa, koncert chóru z Turyngii w kościele św. Barbary oraz wizyta w Goethe Insitut , podczas którego wręczono uczestnikom certyfikaty uczestnictwa.

Więcej zdjęć w galerii >>

 

„MAŁA MATURA”

Egzamin prognozujący dla klas III technikum i II liceum, tzw. „mała matura”, odbędzie się w następującym terminie:

 • 4 czerwca (wtorek) – j. polski;
 • 5 czerwca (środa) – matematyka;
 • 6 czerwca (czwartek) – j. obcy.
 

Oferta edukacyjna

Projekt: Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0nprcz logotyp podstawowy rgb

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Erasmus+ erasmus plus logo

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

Ozety na Facebooku

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2023 PCKTiB w Oświęcimiu