Ułatwienia dostępu
Uwaga zdający egzamin zawodowy w sesji styczniowej 2025!
Wakacje w pełni, uczniowie wypoczywają, a w szkole plac budowy!!!
Remontujemy salę gimnastyczną!!
Zobaczcie sami, co się tu dzieje :)
Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 28 czerwca 2013 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej
Po zakończeniu uroczystości uczniowie spotkają się z wychowawcami.
Centrum Nauki Kopernik, Piknik Polskiego Radia oraz czołowe firmy mechatroniczne to miejsca, które w ubiegłym tygodniu odwiedziła grupa młodzieży z powiatowej Trójki.
Wyróżniający się uczniowie klas I i II technikum mechatronicznego z Powiatowego Zespołu Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Oświęcimiu odbyli trzydniowy, zawodoznawczy staż w Warszawie, finansowany ze środków unijnych w ramach prowadzonego przez powiat projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Przyszli technicy mogli zobaczyć jak funkcjonują i na co dzień pracują firmy, zajmujące czołową pozycję na światowym rynku.
Pierwszym etapem stażu była wizyta i szkolenie w VIGO System S.A. w Ożarowie Mazowieckim. To firma mechatroniczna, która jest niekwestionowanym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni. Jeden z nich, wykrywający miedzy innymi materię organiczną, stanowi obecnie wyposażenie amerykańskiego łazika Curiosity, szukającego życie na Marsie. Z mechanizmami funkcjonowania firmy zaznajomił uczniów sam prezes firmy, dr Mirosław Grudzień. Po intensywnym szkoleniu teoretycznym, młodzież oglądała stanowiska pracy i „perełki” firmy: kamery termograficzne, detektory podczerwieni oraz liczniki czasu i częstotliwości.
Drugiego dnia najważniejszym punktem programu była wizyta w firmie logistyczno-budowlanej PERI z Płochocina, która jest największym na świecie dostawcą systemów deskowań i rusztowań. Efektywna technologia produkcji, szczegółowe badania urzędowych instytutów oraz wiedza najlepiej wykształconych pracowników wpływają na wysoki standard jakościowy urządzeń systemowych ze stali, drewna i aluminium. W tej firmie mechatronicy z Ozetów przeszli szkolenie pod czujnym okiem mgr inż. Piotra Boruckiego.
Ostatnim etapem zawodoznawczych zmagań była wizyta w firmie FORD AUTO NOBILE w Warszawie. Po części teoretycznej i praktycznej uczestnicy warsztatów z ogromną przyjemnością oglądali samochody prezentowane w warszawskim salonie Forda. Wszyscy uczestnicy stażu otrzymali stosowne certyfikty.
Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć też czasu na przyjemności. Wiele radości sprawiło młodzieży testowanie różnych stanowisk w Centrum Nauki Kopernik czy zabawa na Stadionie Narodowym, gdzie odbył się PIKNIK POLSKIEGO RADIA i wspomnianego już Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicy stażu wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi w wiele doświadczeń zawodowych. „Zwiedziłem kilka miejsc, o których nawet nie myślałem, że kiedyś zobaczę” – podsumował Piotr Kowalski z klasy I technik mechatronik.
29.05.13.r. członkowie szkolnego koła TOnO pod okiem przewodnika zwiedzali wystawę muzealną w oświęcimskim zamku, który stanowi jeden z ważniejszych zabytków miasta, poświadczających jego osiemsetletnie korzenie. Młodzież miała okazję zobaczyć cenne eksponaty, ilustrujące bogate w wydarzenia dzieje ziemi oświęcimskiej.
Następnie uczniowie, wraz z opiekunami p. A. Kurzyńskim i p. A. Matusiak, wzięli aktywny udział w zajęciach warsztatowych w Żydowskim Centrum Edukacyjnym, gdzie wypowiadali się między innymi na temat tolerancji. Zapoznali się również z historiami życia mieszkańców Oświęcimia, którzy mówią, że: "ich ojczyzną jest teraz Izrael, jednak gdzieś głęboko w sercach mają swój własny subiektywny obraz Polski i Oświęcimia - byłej ojczyzny i miasta swojego dzieciństwa."
język polski | język obcy | matematyka |
Uczniowie klasy II LO europejskiej wzięli udział w projekcie „Młodzieżowe Społeczeństwo Obywatelskie” w ramach programu szwajcarskiego. Jego celem jest zwiększenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu praw obywatelskich i konsumenckich oraz kompetencji i wiedzy z zakresu działań organizacji pozarządowych.
Podczas spotkania 23 maja p. Adam Płonka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przedstawił uczniom zakres działalności różnych organizacji na rzecz ochrony praw człowieka. Omówił też katalog praw człowieka oraz podał aktualne przykłady ich łamania na świecie. W końcowej części warsztatów uczestnicy obejrzeli film nawiązujący tematyką do zagadnień poruszanych podczas spotkania.
Drobne zmiany w planie lekcji od 27.05.2013
W dniach 08. 05. 2013 r. – 12. 05. 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w seminarium z udziałem młodzieży z kraju związkowego Turyngii (Niemcy) oraz z Obwodu Lwowskiego Ukraina) w Lipnicy Górnej oraz Tomaszowicach.
Warsztaty „Unia Europejska czy Euroazjatycka” i „Nasze wspólne europejskie dziedzictwo” odbyły się pod opieką moderatorów – Jana Piekło (członka Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej) i dr Mariusza Parlickiego z krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego.
Zastanawiano się między innymi, czym dla współczesnego człowieka jest europejskie, narodowe, światowe dziedzictwo oraz jak poprzez spotkania międzynarodowe pozbywać się stereotypów dotyczących innych narodowości. Poruszono tez problem tożsamości narodowej. Młodzież dowiedziała się również , jak wykorzystać możliwości kształcenia na terenie Unii Europejskiej.
W spotkaniach i dyskusjach z młodzieżą wzięli udział:
Poza wykładami oraz warsztatami uczestnicy seminarium mieli okazję zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Lipnicę, gdzie podziwiano kościół św. Leonarda, jeden z najstarszych i najlepiej zachowanych gotyckich kościołów, który w 2003 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Krakowa, koncert chóru z Turyngii w kościele św. Barbary oraz wizyta w Goethe Insitut , podczas którego wręczono uczestnikom certyfikaty uczestnictwa.
Egzamin prognozujący dla klas III technikum i II liceum, tzw. „mała matura”, odbędzie się w następującym terminie:
Technikum | ||
|
||
|
||
|
||
|
||
Szkoła branżowa I Stopnia | ||
|
||