Ułatwienia dostępu

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
technik informatyk - klasa E-Sportowa
Kwalifikacje: montaż oraz eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami, tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami...
technik logistyk - Porty i Terminale
Kwalifikacje: organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania, zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych...
technik mechatronik
Kwalifikacje: montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych...
technik pojazdów samochodowych
Kwalifikacje: diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych...
technik spedytor
Kwalifikacje: organizacja i nadzorowanie transportu, obsługa klientów i kontrahentów...
  • logo pk
  • logo ath
  • logo cisco
  • logo wsl
  • logo wirtlab
  • logo fca
  • synthos
  • synthos
  • proginfo logo

SŁOWA OSTRE JAK MACZETY

1oznsW środę 24 października logistycy z klasy IV  wraz z p. K. Kapcińska-Czerniak i p. J. Grelak  uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „ Słowa ostre jak maczety”.
Zajęcia odbyły się w Instytucie Praw Człowieka, prowadziła je przez dr Alicja Bartuś, która. przedstawiła  młodzieży genezę rwandyjskiego ludobójstwa z 1994 r. Prezentacja uświadomiła uczniom, że mechanizm propagandy  w przygotowaniach do masowych zbrodni jest uniwersalny. Propaganda lat 90 XX w. w Rwandzie często porównywana jest do działań propagandowych Trzeciej Rzeszy. Na koniec warsztatów wszyscy byli zgodni, że nie tylko bronią można zabijać.
 
Opinie uczniów warsztatach
Natalia: Udział w warsztatach „Słowa ostre jak maczety” bardzo mnie poruszył. Wcześniej nie wiedziałam o ogromie dramatu ludobójstwa na tamtych terenach. Nie przepuszczałam że takie sytuacje mogą się wydarzyć, by sąsiad zabijał sąsiada ze względu na jego przydział do społeczeństwa. Dziękuję za ukazanie historii tych ludzi.
Iza: Wykład pokazał siłę słowa oraz jego konsekwencje. Uświadomił mi, że teoretycznie nieszkodliwa manipulacja może doprowadzić do ogromnej katastrofy.
Damian: Udział w warsztatach był niesamowitym przeżyciem.  Zobaczyłem do czego nadal są zdolni ludzie.
Pseudonim Chrabąszcz: Wykłady były super. Dużo się dowiedziałem, a historii tego konfliktu jeszcze nie znałem. Informacje na pewno mi się przydadzą. Dziękuję.
Kornel: Wykłady były bardzo ciekawym przeżyciem, rozmawianie o takich wydarzeniach jest potrzebne. Nie możemy zapomnieć o czynach, których może dopuścić się człowiek. Historia ludobójstwa  w Rwandzie uświadamia nam, że wszystkie prześladowania rozpoczynają się od słów, które maja nieobliczalne konsekwencje. Wydarzenia te otwierają nam oczy na współczesne aspekty życia jak hejt, nietolerancja czy nienawiść.
Wiktoria: Warsztaty bardzo interesujące. Dowiedziałam się, jak słowa mogą zapoczątkować ciąg przyczynowo – skutkowy, prowadząc do tragedii. Uważam że wszyscy uczniowie powinni uczestniczyć w tych wykładach.
 
Więcej zdjęć w GALERII.

Oferta edukacyjna

Projekt: Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0nprcz logotyp podstawowy rgb

Projekt: Europejskie praktyki
kluczem do sukcesu zawodowego
FERS RP UE RGB 1a

Projekt: Międzynarodowe doświadczenie
drogą do kariery zawodowej
FERS RP UE RGB 1a

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowych - etap II
ckz logo ETAP 2

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Erasmus+ erasmus plus logo

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

Ozety na Facebooku

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2024 PCKTiB w Oświęcimiu