Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
technik informatyk - klasa E-Sportowa
Kwalifikacje: montaż oraz eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami, tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami...
technik logistyk - Porty i Terminale
Kwalifikacje: organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania, zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych...
technik mechatronik
Kwalifikacje: montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych...
technik pojazdów samochodowych
Kwalifikacje: diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych...
technik spedytor
Kwalifikacje: organizacja i nadzorowanie transportu, obsługa klientów i kontrahentów...
  • logo pk
  • logo ath
  • logo cisco
  • logo wsl
  • logo wirtlab
  • logo fca
  • synthos

WIZYTA W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W OŚWIĘCIMIU

komenda 91 marca uczniowie trzecich klas liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu. Spotkanie poświęcone było zaprezentowaniu maturzystom,  planującym wstąpić do Policji wyjątkowego charakteru i etosu służby policjanta oraz przybliżeniu zadań, które każdego dnia realizują funkcjonariusze Policji  na rzecz społeczeństwa.
Spotkanie rozpoczął młodszy inspektor Marek Nowak  pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji. Opowiedział o najciekawszych sprawach, z jakimi zetknął się jako Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a następnie kiedy objął stanowisko w Oświęcimiu. Jak podkreślił, w pracy policjanta nie ma dwóch identycznych dni, a liczy się głównie służba na rzecz  społeczeństwa.
Następnie ciekawostki  z policyjnej służby omówili funkcjonariusze reprezentujący każdy z głównych pionów Policji. O służbie w pionie kryminalnym opowiedział technik kryminalistyki. Pokazał zawartość walizki, którą zabiera na miejsce zdarzenia. Opowiedział o roli oględzin różnych miejsc zdarzeń i zaprezentował sposoby zabezpieczania oraz zbierania śladów, pozostawionych na miejscu zdarzenia.
Następnie  zadania Policji, związane z dbaniem o bezpieczeństwo na drogach, przedstawił policjant Wydziału Ruchu Drogowego Mirosław  Wnuk. Omówił, jak wygląda kontrola drogowa i w jaki sposób kierowca powinien się zachować w jej trakcie. Przypomniał jakie znaczenie dla bezpieczeństwa ma rozsądne zachowanie na drodze wszystkich uczestników ruchu a zwłaszcza młodych kierowców.
Kierownik Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego  opowiedział,  jak wygląda służba w pionie Prewencji.  Dokładnie  omówił poszczególne elementy wyposażenia służbowego oraz ubiór ochronny, wykorzystywany przez policjantów  podczas zabezpieczenia imprez masowych. Zaprezentował  różne rodzaje broni palnej. Przyszli policjanci z OZETÓW mogli sami przymierzyć   elementy policyjnego ubioru.
Na koniec wizyty młodzież obejrzała  komendę, areszt i  wyposażenie radiowozów. Była to okazja do zadawania licznych pytań. Nie zabrakło i tych o zasady rekrutacji do służby w Policji.
Za przygotowanie spotkania szczególne podziękowania należą się pani aspirant sztabowej Małgorzacie  Jureckiej.

Więcej zdjęć w GALERII.

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Ozety na Facebooku

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2019 PCKTiB w Oświęcimiu