Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
technik informatyk - klasa E-Sportowa
Kwalifikacje: montaż oraz eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami, tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami...
technik logistyk - Porty i Terminale
Kwalifikacje: organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania, zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych...
technik mechatronik
Kwalifikacje: montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych...
technik pojazdów samochodowych
Kwalifikacje: diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych...
technik spedytor
Kwalifikacje: organizacja i nadzorowanie transportu, obsługa klientów i kontrahentów...
  • logo pk
  • logo ath
  • logo cisco
  • logo wsl
  • logo wirtlab
  • logo fca
  • synthos

INFORMACJA O WYJEŹDZIE NAUKOWO-TURYSTYCZNYM (BEZPŁATNYM)

Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu organizuje wyjazd naukowo-turystyczny nad morze w terminie 22 - 28 maja 2019r.

Z naszej szkoły: Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w wyjeździe może uczestniczyć 2 uczniów.

Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłoszenie do wicedyrektor Anny Maziarz do 29 marca 2019r.

 

REGULAMIN REKRUTACJI I FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO PROJEKTU ERASMUS+

EU flag Erasmus vect POSRegulamin rekrutacji uczestników oraz formularz zgłoszenia do projektu „Europejska praktyka paszportem do kariery zawodowej” realizowanego przez Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu:

REGULAMIN (PDF)

FORMULARZ ZGŁOSZENIA (PDF)

 UWAGA !!!

25 lutego 2019 r. -

ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń!!! 

BIBLIOTEKA POLECA

20180123 bibliotekaW tym miesiącu dwie propozycje książek fantasy, które na pewno spodobają się wielbicielom tej literatury, ale mogą zainteresować i tych, którzy wahają się, czy takie utwory przeczytać.
Pierwsza propozycja to: Eragon Christophera Paoliniego
Powieść otwiera cykl Dziedzictwo, który okazał się przebojem amerykańskiego rynku wydawniczego. A napisał ją 17-latek z Montany. Akcja powieści rozgrywa się w fantastycznej krainie Alagaësii rządzonej  przez okrutnego władcę – ostatniego Smoczego Jeźdźca. W małej wiosce mieszka Eragon, piętnastolatek, sierota, wychowywany przez wuja. Niespodziewanie do jego rąk trafia niebieski kamień,  który okazuje się smoczym jajem. Wykluta z niego smoczyca Saphira łączy się z nim w nierozłączną parę: Jeźdźca i jego smoka. Nowa para staje się ważnym elementem w walce o dominację w baśniowym świecie. A mamy tu ścierające się interesy króla Galbatorixa, elfów, ludzi, krasnoludów, urgali i ... smoków. Przygody Eragona, Saphiry, ich przyjaciół i wrogów trzymają w napięciu.
W książce mamy wszystko co niezbędne dla nowej generacji fantasy: wspaniałe walki, historyczne bronie, tajemniczy spisek i kobieta elf, która pojawia się w snach Eragona.
Czy bohaterowie przeżyją? Czy wygrają? Czy znajdą szczęście?
Na te pytania odpowiedź znajdziecie, kiedy przeczytacie cały cykl, na który składają się: Eragon, Najstarszy, Brisingr i Dziedzictwo (2 tomy).
Druga propozycja to: Uczennica maga Trudi Canavan
Autorką książki jest australijska pisarka, która zdobyła uznanie cyklem Trylogia Czarnego Maga składającym się z powieści: Gildia magów, Nowicjuszka i Wielki mistrz. Uczennica maga jest prequelem, czyli utworem opowiadającym wydarzenia wcześniejsze niż opisane w Trylogii.
Akcja powieści rozgrywa się 700 lat wcześniej. W małej wiosce w Kyralii mieszka Tessia, która pomaga swemu ojcu leczyć ludzi. Dziewczyna chce być w przyszłości uzdrowicielką, chociaż Gildia Uzdrowicieli niechętnie przyjmuje kobiety. Kiedy udaje się do domu miejscowego maga – Mistrza Dakona, musi bronić się przed zalotami gościa – maga z sąsiedniej Sachaki. Bezwiednie posługuje się magią. I zamiast uczyć się uzdrawiania, pod kierunkiem Dakona zaczyna poznawać tajniki magii. Jednak nie zapomni o swoich dziewczęcych marzeniach – pomocy chorym. Odkryje, w jaki sposób wykorzystać magię do uzdrawiania, szczególnie, że wojna, która wybuchnie między Kyralią i Sachaką, pokaże, jak ważna jest pomoc rannym. Nie ma w tej powieści fantastycznych postaci – są tylko ludzie z ich namiętnościami, dążeniami i pragnieniami. A wszystko to oprószone MAGIĄ.
Jeżeli przeczytaliście już Trylogię Czarnego Maga i jej kontynuację Trylogię Zdrajcy (Misja Ambasadora, Łotr, Królowa Zdrajców), z książki dowiecie, jak powstało Pustkowie, skąd wzięli się Zdrajcy i magia uzdrawiająca, czym są kamienie magazynujące.
Jeżeli nie czytaliście jeszcze książek Trudi Canavan, mam nadzieję, że Uczennica maga zachęci Was do dalszej lektury.
 
Aleksandra Momot

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Ozety na Facebooku

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2019 PCKTiB w Oświęcimiu