Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
technik informatyk - klasa E-Sportowa
Kwalifikacje: montaż oraz eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami, tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami...
technik logistyk - Porty i Terminale
Kwalifikacje: organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania, zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych...
technik mechatronik
Kwalifikacje: montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych...
technik pojazdów samochodowych
Kwalifikacje: diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych...
technik spedytor
Kwalifikacje: organizacja i nadzorowanie transportu, obsługa klientów i kontrahentów...
  • logo pk
  • logo ath
  • logo cisco
  • logo wsl
  • logo wirtlab
  • logo fca
  • synthos

UWAGA

Egzamin maturalny w sesji poprawkowej odbędzie się w dniu 21 sierpnia 2018 r. (wtorek)
- w części pisemnej o godz. 9:00
- w części ustnej o godz. 10.00

Szczegółowy harmonogram dostępny w sekretariacie.


Na egzamin należy zgłosić się 45 minut wcześniej wraz z dowodem tożsamości, naklejkami oraz odpowiednimi przyborami (długopis z czarnym tuszem oraz linijka, cyrkiel, kalkulator prosty - matematyka).

BIBLIOTEKA POLECA

20180123 bibliotekaW tym miesiącu dwie propozycje książek fantasy, które na pewno spodobają się wielbicielom tej literatury, ale mogą zainteresować i tych, którzy wahają się, czy takie utwory przeczytać.
Pierwsza propozycja to: Eragon Christophera Paoliniego
Powieść otwiera cykl Dziedzictwo, który okazał się przebojem amerykańskiego rynku wydawniczego. A napisał ją 17-latek z Montany. Akcja powieści rozgrywa się w fantastycznej krainie Alagaësii rządzonej  przez okrutnego władcę – ostatniego Smoczego Jeźdźca. W małej wiosce mieszka Eragon, piętnastolatek, sierota, wychowywany przez wuja. Niespodziewanie do jego rąk trafia niebieski kamień,  który okazuje się smoczym jajem. Wykluta z niego smoczyca Saphira łączy się z nim w nierozłączną parę: Jeźdźca i jego smoka. Nowa para staje się ważnym elementem w walce o dominację w baśniowym świecie. A mamy tu ścierające się interesy króla Galbatorixa, elfów, ludzi, krasnoludów, urgali i ... smoków. Przygody Eragona, Saphiry, ich przyjaciół i wrogów trzymają w napięciu.
W książce mamy wszystko co niezbędne dla nowej generacji fantasy: wspaniałe walki, historyczne bronie, tajemniczy spisek i kobieta elf, która pojawia się w snach Eragona.
Czy bohaterowie przeżyją? Czy wygrają? Czy znajdą szczęście?
Na te pytania odpowiedź znajdziecie, kiedy przeczytacie cały cykl, na który składają się: Eragon, Najstarszy, Brisingr i Dziedzictwo (2 tomy).
Druga propozycja to: Uczennica maga Trudi Canavan
Autorką książki jest australijska pisarka, która zdobyła uznanie cyklem Trylogia Czarnego Maga składającym się z powieści: Gildia magów, Nowicjuszka i Wielki mistrz. Uczennica maga jest prequelem, czyli utworem opowiadającym wydarzenia wcześniejsze niż opisane w Trylogii.
Akcja powieści rozgrywa się 700 lat wcześniej. W małej wiosce w Kyralii mieszka Tessia, która pomaga swemu ojcu leczyć ludzi. Dziewczyna chce być w przyszłości uzdrowicielką, chociaż Gildia Uzdrowicieli niechętnie przyjmuje kobiety. Kiedy udaje się do domu miejscowego maga – Mistrza Dakona, musi bronić się przed zalotami gościa – maga z sąsiedniej Sachaki. Bezwiednie posługuje się magią. I zamiast uczyć się uzdrawiania, pod kierunkiem Dakona zaczyna poznawać tajniki magii. Jednak nie zapomni o swoich dziewczęcych marzeniach – pomocy chorym. Odkryje, w jaki sposób wykorzystać magię do uzdrawiania, szczególnie, że wojna, która wybuchnie między Kyralią i Sachaką, pokaże, jak ważna jest pomoc rannym. Nie ma w tej powieści fantastycznych postaci – są tylko ludzie z ich namiętnościami, dążeniami i pragnieniami. A wszystko to oprószone MAGIĄ.
Jeżeli przeczytaliście już Trylogię Czarnego Maga i jej kontynuację Trylogię Zdrajcy (Misja Ambasadora, Łotr, Królowa Zdrajców), z książki dowiecie, jak powstało Pustkowie, skąd wzięli się Zdrajcy i magia uzdrawiająca, czym są kamienie magazynujące.
Jeżeli nie czytaliście jeszcze książek Trudi Canavan, mam nadzieję, że Uczennica maga zachęci Was do dalszej lektury.
 
Aleksandra Momot

projekt 2018 CKZ

 
HPV 300x250px

ue baner2

promocja-zdrowia-2012

Konkursy

Ozety na Facebooku

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2018 PCKTiB w Oświęcimiu