W środę 23 listopada w godzinach popołudniowych młodzież z Koła Astronomicznego obserwowała niebo. Miejsce obserwacji (teren wokół szkoły) musiało być oświetlone sztucznym światłem z powodu niesprzyjających warunków pogodowych i silnego zanieczyszczenia nieba. Pomimo tego uczestnicy, a było ich aż 117, zobaczyli wiele ciekawych obiektów nocnego nieba. Nad całością czuwali opiekunowie pani Renata Stańczyk i pan Krzysztof Saroski.
Młodzież obserwowała Wenus w fazie, Marsa, główne gwiazdozbiory i najjaśniejsze ich gwiazdy. Wysłuchali prelekcji dotyczącej ewolucji gwiazd i odległości w kosmosie. Udało się również pokazać najpiękniejszą gwiazdę podwójną letniego nieba Albireo - jedną z jaśniejszych gwiazd w gwiazdozbiorze Łabędzia. Gwiazda ta jest odległa od Słońca o ok. 385 lat świetlnych. Widoczne były również gwiazdy wielokrotne w Wielkiej Niedźwiedzicy tj.: Mizar i Alkor. Mizar jest oddalona od Słońca o ok. 78 lat świetlnych, Alkor o ok. 81 lat świetlnych. Wraz z gwiazdą Mizar (będącą układem poczwórnym gwiazd) tworzy na złamaniu „dyszla" Wielkiego Wozu układ wizualnie podwójny. Choć ta sprawa długo budziła wątpliwości, nowe obserwacje wskazują, że gwiazdy te są powiązane grawitacyjnie i stanowią układ sześciokrotny. Z obiektów głębokiego nieba udało się zobaczyć obiekty M45 inaczej Plejady oraz M32 - małą galaktykę eliptyczną, znajdującą się w gwiazdozbiorze Andromedy. Jest ona najbliższym satelitą Galaktyki Andromedy, znajduje się w odległości ok. 2,6 mln lat świetlnych od Ziemi. Średnica tej galaktyki wynosi około 6700 lat świetlnych, a jej masa – 3 miliardy mas Słońca.
W planach Koła Astronomicznego jest także obserwacja księżyca i jego kraterów oraz Jowisza wraz z jego księżycami. Jeśli warunki pozwolą będziemy chcieli zobaczyć pasy chmur i zjawiska atmosferyczne na nim zachodzące. Serdecznie zapraszamy na kolejne obserwacje.