Ułatwienia dostępu
W trosce o jakość pracy, przestrzeganie zasad prawnych i etycznych oraz realizując obowiązki wynikające z ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów, Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu informuje, że wyznaczyło Pełnomocnika ds. zgłaszania nieprawidłowości, którego zadania wskazane w Regulaminie zgłoszeń wewnętrznych w Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu powierzyło niezależnej firmie zewnętrznej, Informatics sp. z o.o. w Jaworznie. Ponadto PCKTiB w Oświęcimiu wskazuje drogi zgłaszania nieprawidłowości dotyczące naruszenia prawa, o których mowa w ww. ustawie.
W jaki sposób można zgłosić nieprawidłowości?
Jeśli jesteś świadkiem nieprawidłowości, możesz zgłosić takie naruszenie:
Jakich nieprawidłowości może dotyczyć zgłoszenie?
Przedmiotem naruszenia mogą być działania lub zaniechania, które są niezgodne z prawem lub które mają na celu obejście prawa albo stanowią inne działania niepożądane dotyczące m.in.: korupcji, zamówień publicznych, przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, ochrony środowiska, ochrony prywatności i danych osobowych, konstytucyjnych wolności i praw człowieka i obywatela.
Co powinno zawierać zgłoszenie?
Zgłoszenie powinno zawierać informacje niezbędne do jego prawidłowego rozpatrzenia, co najmniej:
Chcąc ułatwić sporządzenie zgłoszenia, przygotowaliśmy dla Ciebie formularz: https://forms.gle/ASVpSxz6mxmtu2pr9, który zawiera wszystkie konieczne elementy i trafi do nas pod dedykowany do tego adres e-mail.
W jaki sposób zgłoszenie zostanie rozpatrzone?
Każde zgłoszenie zostanie szczegółowo przeanalizowane oraz bezstronnie i poufnie rozpatrzone przez upoważnione osoby przygotowane do tego merytorycznie. Każdy Zgłaszający zostanie poinformowany o wynikach rozpatrzenia zgłoszenia oraz podjętych w jego efekcie działań dzięki przekazanym danym kontaktowym.
Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2019 poz. 848).
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej:
Data publikacji strony internetowej: 2012-11-13
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-10-16
Status pod względem zgodności z ustawą
Status jest zgodny ze specyfikacją Web Content Accessibility Guideliness (WCAG) w wersji 2.0 na poziomie AA+. W odniesieniu do wytycznych określonych w załączniku do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019, skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Utilitia, (https://validator.utilitia.pl/), z którego wynika, że strona internetowa https://ozety.edu.pl spełnia wymagania w skali 7, 1/10.
Treści niedostępne
Dostępność informacyjno-komunikacyjna:
Komunikacja audiowizualna, w tym z wykorzystaniem komunikatorów internetowych,
Wykorzystanie tłumacza języka migowego przez strony internetowe i/lub aplikacje (tłumaczenie online),
Pomoc tłumacza języka migowego – kontakt osobisty.
Podmiot nie posiada urządzeń lub środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących, takich jak np. pętle indukcyjne, systemy FM, systemy na podczerwień (IR), systemy Bluetooth.
Podmiot nie zapewnia na tej stronie internetowej informacji o zakresie swojej działalności (głównych zadaniach podmiotu) w postaci: tekstu odczytywalnego maszynowo, nagrania treści w polskim języku migowym (PJM) w postaci pliku wideo, informacji w tekście łatwym do czytania (ETR).
Podmiot nie zatrudnia pracownika, który odczyta tekst strony na głos osobie niewidomej lub słabowidzącej.
Podmiot nie zatrudnia osoby, która zapewni osobie z ograniczeniami zdalne załatwienie tej sprawy.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Bogdan Kowalczyk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 33 843 16 80.
Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargi na brak zapewnienia dostępności można składać pisemnie (32-600 Oświęcim, ul. St. Leszczyńskiej 8) lub pocztą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub treści chodzi oraz sposób kontaktu.
Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego nie zapewnia dostępności tłumacza języka migowego.
Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego nie posiada aplikacji mobilnej.
Siedziba Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego mieści się pod adresem St. Leszczyńskiej 8 w Oświęcimiu. Sekretariat znajduje się na II piętrze.
Obiekt PCKTiB składa się z budynku głównego-dydaktycznego oraz osobnego budynku warsztatów szkolnych, gdzie prowadzona jest praktyczna nauka zawodu dla uczniów.
Budynek główny nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Szkoła posiada w budynku głównym schodołaz gąsienicowy do pokonywania kondygnacji przez osoby na wózkach.
Budynek nie posiada pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie Braille’a dla osób niewidomych ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku głównym oraz budynku warsztatów nie ma ograniczeń w zakresie wstępu z psem asystującym.
Drzwi w budynkach nie otwierają się automatycznie.
Toalety nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością.
Zarówno przy budynku głównym jak i budynku warsztatów znajdują się dogodne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Parking szkolny umiejscowiono po południowej stronie budynku(pomiędzy budynkiem głównym i budynkiem warsztatów szkolnych).
Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-22
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-03-26
Społeczny Komitet Stowarzyszenia
|
W tym roku, już po raz kolejny, rozliczając swój podatek za rok poprzedni, każdy może przeznaczyć jego 1% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Przekazując ten 1%, każdy z nas, może się aktywnie włączyć w dzieło poprawy jakości kształcenia dzieci i młodzieży. Wasze dziecko też może skorzystać z tej możliwości, dlatego zachęcamy do przekazania kwoty 1% na rzecz naszego Komitetu Stowarzyszenia Pomocy Szkole „Małopolska” przy Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu.
Uzyskane w ten sposób środki nie obciążają osobistego budżetu, ponieważ pieniądze w rzeczywistości pochodzą ze skarbu państwa. Jeśli nie wesprzemy żadnej organizacji pożytku publicznego, to ta kwota nie zostanie w naszej kieszeni lecz trafi do kasy państwa.
Pragniemy podziękować wszystkim Osobom, które w ubiegłorocznej akcji wsparły Naszą Szkołę – Naszych Uczniów.
Dyrektor Szkoły
Grażyna Gawłowska
Aby przekazać 1% dla twojej szkoły
należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT
W części zatytułowanej: Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego, w odpowiedniej rubryce wpisujemy:
W części zatytułowanej: Informacje uzupełniające, w rubryce Cel szczegółowy 1% wpisujemy:
dodatkowo można zaznaczyć obok wyrażam zgodę i przekazać swoje dane osobowe, ale nie jest to niezbędne
Przykład PIT – 37 , w pozostałych PIT-ach w analogicznych rubrykach.
§1
Dla zapewnienia prawidłowej opieki nad uczniami biorącymi udział w wyjściu/wyjeździe lub innej imprezie wyznacza się kierownika i opiekunów.
§2
Kierownik i opiekunowie są odpowiedzialni za stworzenie warunków zapewniających bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom wyjścia/wyjazdu lub imprezy, sprawując ciągły nadzór nad pełnym przestrzeganiem przez wszystkich uczestników wycieczki obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
§3
Dyrektor wyznacza kierownika i opiekunów wycieczki spośród pracowników pedagogicznych szkoły. W zależności od celu i programu wycieczki opiekunem wycieczki może być także osoba niebędąca pracownikiem pedagogicznym szkoły, wyznaczona przez dyrektora szkoły, posiadająca uprawnienia przewodnika turystycznego, przodownika lub instruktora turystyki kwalifikowanej, organizatora turystyki, instruktora krajoznawstwa albo kwalifikacje trenera lub instruktora w odpowiedniej dyscyplinie sportu (dotyczy turystyki kwalifikowanej: kolarskiej, narciarskiej, kajakowej).
§4
§5
Szczegółowe zasady bezpieczeństwa na wycieczkach szkolnych
§6
Wszyscy uczestnicy wycieczek i imprez turystyczno–krajoznawczych zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania bezpieczeństwa i zasad szczególnej ostrożności oraz wykonywania wszystkich poleceń kierownika i opiekuna.
§7
Troska o bezpieczeństwo uczestników wycieczki lub dowolnej imprezy turystyczno–krajoznawczej jest jednym z podstawowych obowiązków kadry wychowawczo-opiekuńczej. Kierownicy i opiekunowie muszą posiadać umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Kadrę obowiązuje pełna znajomość przepisów, zachowanie pełnych warunków bezpieczeństwa dla uczestników oraz ścisłe ich przestrzeganie i egzekwowanie. Kierownik i opiekunowie wycieczki lub imprezy są zobowiązani możliwie jak najprędzej zapewnić fachową pomoc lekarską w przypadku zaistnienia wypadku lub choroby uczestnika wycieczki lub imprezy poprzez wezwanie lekarza.
§8
Do podstawowych obowiązków kierownika wycieczki lub imprezy należy:
§9
Do obowiązków opiekuna należy :
§10
Zalecenia ogólne:
§11
Udział uczniów w wycieczkach i imprezach wymaga pisemnej zgody rodziców albo opiekunów prawnych.
Poniżej udostepniamy do pobrania wzory druków obowiązujące w naszej szkole
Usprawiedliwienia/zwolnienia:
Inne:
Poniżej udostepniamy szkolne zestawy programów nauczania i szkolne zestawy podręczników:
|
Technikum | ||
|
||
|
||
|
||
|
||
Szkoła branżowa I Stopnia | ||
|
||