Ułatwienia dostępu

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
technik informatyk - klasa E-Sportowa
Kwalifikacje: montaż oraz eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami, tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami...
technik logistyk - Porty i Terminale
Kwalifikacje: organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania, zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych...
technik mechatronik
Kwalifikacje: montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych...
technik pojazdów samochodowych
Kwalifikacje: diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych...
technik spedytor
Kwalifikacje: organizacja i nadzorowanie transportu, obsługa klientów i kontrahentów...
 • logo pk
 • logo ath
 • logo cisco
 • logo wsl
 • logo wirtlab
 • logo fca
 • synthos
 • synthos
 • proginfo logo

UWAGA ABSOLWENCI

Odbiór wyników egzaminu maturalnego – wtorek 09 lipca 2024 r. :

- godz. 9.00 – 12.00 :

 • sala 002
 • sala 003.

Po tym terminie wyniki będzie można odebrać w sekretariacie szkoły.

Relacja z warsztatów "Euroweek - Szkoła Liderów"

EuroweekMłodzież klas europejskich naszej szkoły od 10 do 16 czerwca 2011 przebywa na europejskim obozie edukacyjnym "Euroweek - Szkoła Liderów" w okolicach Bystrzycy Kłodzkiej. Projekt, współfinansowany przez Unię Europejską, skierowany jest do młodzieży, która chce rozwijać swoje umiejętności społeczne, takie jak: praca w zespole, autoprezentacja, przewodzenie w grupie. Program zawiera 4 bloki przedmiotowe: Praca, Europa, Kierowanie, Praca w grupie, przygotowane specjalnie dla klas o profilu europejskim. Obóz ciągle trwa, a my poniżej przedstawiamy krótką relację z tego jak dotychczas przebiegają warsztaty.

Dzień 1

Podróż rozpoczęliśmy o godz.8.30 spod szkoły. O 13.00 zjedliśmy obiad w Bystrzycy Kłodzkiej, skąd nie daleko było już do Długopola Dolnego – miejsca odbywania wrsztatów. Po zakwaterowaniu w pokojach odbyło się uroczyste powitanie przez wolontariuszy z różnych krajów i dyrektora Europejskiego Forum Młodzieży – Adama Jaśnikowskiego. Bardzo miło było nam poznać ludzi z Ekwadoru, Litwy, Wietnamu, Francji, Indii, Włoch, Rumunii, Indonezji, Austrii, Kenii, Turcji, a nawet Chin.

Wieczór zakończyliśmy przeniesieniem się w klimat Ekwadoru i zapoznaniem się z obyczajami i kulturą tamtejszego kraju.

Euroweek
Uczennice z klasy IcLO i Henry z Ekwadoru

Euroweek
Od prawej: Dwie wolontariuszki i (poniżej) wolontariusz z Turcji


Euroweek
Gra integracyjna „One, two, three, foru, BUM…” prowadzona przez austriacką wolontariuszkę (blondynka stojąca po prawej)

Euroweek
Po prezentacji Ekwadoru - uczennice kl.IIcLO z Henrym

Dzień drugi.

Drugi dzień rozpoczęliśmy autoprezentacją, na której każdy uczestnik opowiedział o sobie kilka zdań w języku angielskim. Następnie udaliśmy się na pieszą wycieczkę po okolicy. Przed obiadem odbyła się Debata Oksfordzka. Jedna z grup debatowała o tym czy prawo jazdy powinno być dozwolone od 16 roku życia, a druga na temat: "Co jest lepsze? Książka czy film.?" Po południu Poprowadzony został wykład o negocjacjach, które zakończyły się krótkimi zajęciami praktycznymi. Zadaniem grup było wymyślenie przedmiotu, rzeczy, której jeszcze nie ma na rynku, a na pewno pomogłaby w życiu codziennym. W naszych głowach narodziły się takie pomysły jak damska torebka bez dna, perfumy działające na konkretnego mężczyznę, dezodorant, dzięki któremu znikają psie kupy oraz zegarek z funkcjami, takimi jak zmiana fryzury, ubioru, makijażu. Wieczorem wolontariusz z Turcji- Emir prezentował swój kraj. Uczyliśmy się tradycyjnego tańca tureckiego co wyszło nam całkiem dobrze. ;)

Euroweek
Krótka wycieczka po okolicy

Euroweek

Euroweek

Euroweek
Prezentacje innowacyjnych pomysłów

Dzień 3.

Niedzielny poranek rozpoczął się zabawą w malowanie portretów oraz tradycyjnym tańcem rumuńskim prowadzonym przez wolontariuszkę Tinę. Następnie rozwiązywaliśmy test M. Balbina sprawdzający naszą rolę w grupie. Po południu Verena (zdjęcie poniżej), prezentowała nam swój kraj - Austrię. Kuba oraz Łukasz brali udział w tradycyjnych zawodach austriackich. Wieczorem odbyło się „Turkish Life Style” oraz tańce. Nauka belgijskiego, meksykańskiego oraz tureckiego tańca bardzo się wszystkim spodobała.

Euroweek
Verena w tradycyjnym stroju

Euroweek
Konkurs wytrzymałości ;-) ( na zdjęciu Łukasz Czaja)

Euroweek
Jakub Pawłowski kontra kufel wody ;-)

Euroweek
Próby podjął się również mieszkaniec Indii.

Dzień 4.

Dzień czwarty zaczął się od "energizera" (zabawy pobudzającej) na świeżym powietrzu. Po zabawie nauczyliśmy się fragmentu tańca belgijskiego. Następnie, Rimas przygotował prezentację o swoim kraju- Litwie. Pan Adam, koordynator projektu, musiał nas dzisiaj opuścić ponieważ wyjeżdżał do Turcji. Z tej okazji urządziliśmy mu uroczyste pożegnanie. ;)

Ostatni wykład, jaki nam wygłosił dotyczył programów stypendialnych. Rozmawialiśmy również z wolontariuszami na temat naszych planów na przyszłość. Po obiedzie Romuald „Romek” prezentował przygotowaną przez siebie pracę na temat Francji. Dowiedzieliśmy się, że „kaczuszki” to wcale nie jest polski zwyczaj lecz jeden z tradycyjnych tańców francuskich. Wieczorem po odrobieniu pracy w grupach dostaliśmy czas wolny.

Euroweek

 

Euroweek

Euroweek

Ciąg dalszy nastąpi...

Oferta edukacyjna

Projekt: Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0nprcz logotyp podstawowy rgb

Projekt: Międzynarodowe doświadczenie
drogą do kariery zawodowej
FERS RP UE RGB 1a

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Erasmus+ erasmus plus logo

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

Ozety na Facebooku

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2024 PCKTiB w Oświęcimiu