Ułatwienia dostępu

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
technik informatyk - klasa E-Sportowa
Kwalifikacje: montaż oraz eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami, tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami...
technik logistyk - Porty i Terminale
Kwalifikacje: organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania, zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych...
technik mechatronik
Kwalifikacje: montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych...
technik pojazdów samochodowych
Kwalifikacje: diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych...
technik spedytor
Kwalifikacje: organizacja i nadzorowanie transportu, obsługa klientów i kontrahentów...
  • logo pk
  • logo ath
  • logo cisco
  • logo wsl
  • logo wirtlab
  • logo fca
  • synthos
  • synthos
  • proginfo logo

Euroweek 2011 w pigułce

Uczestnicy obozu Euroweek - Szkoła Liderów przygotowali, krótki pokaz slajdów przedstawiający warsztaty odbywające się w ramach projektu. Za tło muzyczne posłużyła melodia tradycyjnego tańca belgijskiego, którego nasi uczniowie mieli również okazję się nauczyć.

 

Drugie miejsce w województwie w konkursie Technologie Informacyjno-Komunikacyjne TAK

tiktak2011_wreczenie_nagrodDużym sukcesem zakończył się udział naszego ucznia klasy IV technik informatyk Tomasza Pławeckiego w Ogólnopolskim Konkursie Technologie Informacyjno-Komunikacyjne TAK. Uczestnicy zmagań przez kilka dni odpowiadali na pytania z różnych dziedzin informatyki. Liczyła się liczba poprawnych odpowiedzi w ograniczonym czasie. Oprócz ogromnej wiedzy, trzeba było wykazać się refleksem, umiejętnością szybkiego pozyskiwania informacji i logicznym myśleniem. Tomek uzyskał drugą lokatę w województwie małopolskim, co zostało nagrodzone podczas spotkania w Krakowie z władzami - Polskiego Towarzystwa Informatycznego - organizatora konkursu - oraz przedstawicielem Marszałka Województwa Małopolskiego.

tiktak2011_2wmalopolsce tiktak_podziekowanie2011 tiktak2011_finalista
 

Natalia Talentem Małopolski 2011

talent_malopolski_2011W niedzielę 12 czerwca Natalia Cieciak  z klasy I a LO wystąpiła w Piwnicy pod Baranami . Zaśpiewała  piosenkę „Moje serce”. Uczennica powiatowej Trójki uzyskała możliwość występu w tym magicznym miejscu jako finalistka XXIV Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2011".  W eliminacjach powiatowych rywalizowała z 269 uczestnikami.

Tytuł „Talent Małopolski 2011” to pierwszy poważny sukces Natalii, która śpiewa właściwie od dziecka. Po raz pierwszy została zauważona w ubiegłym roku - otrzymała wówczas wyróżnienie w konkursie poezji śpiewanej „W żółtych płomieniach liści 2010”, organizowanym przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach.

 

Uroczystości związane z rozformowaniem dywizjonu 72 i 73 Obrony Przeciwlotniczej w Oświęcimiu

IMG_3803W dniu 20.06.2011 r poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z opiekunem Adamem Trepiakiem uczestniczył w uroczystości związanej z rozformowaniem dywizjonu 72 i 73 Obrony Przeciwlotniczej w Oświęcimiu. Jednostka wojskowa na trwałe wpisała się w historię naszego miasta w okresie ponad 30 lat swojego istnienia.

 

71 rocznica deportacji do KL Auschwitz pierwszego transportu polskich więźniów politycznych

IMG_3766Poczet sztandarowy naszej szkoły w dniu 14.06.2011 brał udział w uroczystościach 71 rocznicy deportacji do KL Auschwitz pierwszego transportu polskich więźniów politycznych. Obchody odbyły się na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz.

 

Relacja z warsztatów "Euroweek - Szkoła Liderów"

EuroweekMłodzież klas europejskich naszej szkoły od 10 do 16 czerwca 2011 przebywa na europejskim obozie edukacyjnym "Euroweek - Szkoła Liderów" w okolicach Bystrzycy Kłodzkiej. Projekt, współfinansowany przez Unię Europejską, skierowany jest do młodzieży, która chce rozwijać swoje umiejętności społeczne, takie jak: praca w zespole, autoprezentacja, przewodzenie w grupie. Program zawiera 4 bloki przedmiotowe: Praca, Europa, Kierowanie, Praca w grupie, przygotowane specjalnie dla klas o profilu europejskim. Obóz ciągle trwa, a my poniżej przedstawiamy krótką relację z tego jak dotychczas przebiegają warsztaty.

Dzień 1

Podróż rozpoczęliśmy o godz.8.30 spod szkoły. O 13.00 zjedliśmy obiad w Bystrzycy Kłodzkiej, skąd nie daleko było już do Długopola Dolnego – miejsca odbywania wrsztatów. Po zakwaterowaniu w pokojach odbyło się uroczyste powitanie przez wolontariuszy z różnych krajów i dyrektora Europejskiego Forum Młodzieży – Adama Jaśnikowskiego. Bardzo miło było nam poznać ludzi z Ekwadoru, Litwy, Wietnamu, Francji, Indii, Włoch, Rumunii, Indonezji, Austrii, Kenii, Turcji, a nawet Chin.

Czytaj więcej...

 

OZETY pod patronatem Politechniki Krakowskiej

IMG_38658 czerwca 2011, dyrektor Powiatowego Zespołu Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Oświęcimiu, Grażyna Gawłowska oraz prof. dr hab. inż. Leszek Wojnar,  dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej,  sformalizowali dotychczasową współpracę, podpisując umowę, na mocy której ta prestiżowa wyższa uczelnia objęła patronatem powiatową Trójkę.

Dzięki temu  uczniowie Ozetów od przyszłego roku szkolnego będą zdobywali wiedzę podczas wykładów prowadzonych przez pracowników Wydziału Mechanicznego zarówno na terenie politechniki jak i w szkole. Dodatkowo pracownicy uczelni poprowadzą dla uczniów klas mechanicznych technikum zajęcia laboratoryjne z przedmiotów zawodowych w pracowniach Instytutu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych.

Uczniowie zdolni, szczególnie zainteresowani techniką będą mogli   zdobywać umiejętności  praktyczne pod okiem studentów - wolontariuszy podczas zajęć kół naukowych.

Dzięki nawiązanej współpracy słuchacze Studium Pedagogicznego z Centrum Pedagogiki i Psychologii PK, studiujący na Wydziale Mechanicznym zyskali możliwość  realizowania praktyk pedagogicznych w klasach technikum powiatowej Trójki. Natomiast nauczyciele przedmiotów zawodowych otrzymają od uczelni wsparcie, polegające między innymi  na: konsultacji programów autorskich, możliwości doskonalenia warsztatu pracy oraz na uzyskiwaniu bieżących informacji o planowanych przez Wydział Mechaniczny wykładach monograficznych,  w których będą mogli uczestniczyć wraz z uczniami.

Już 1 września 2011 r., rozpoczynając nowy rok szkolny,  dziekan Wydziału Mechanicznego  Politechniki Krakowskiej  prof. dr hab. inż. Leszek Wojnar  poprowadzi w murach szkoły wykład inauguracyjny dla uczniów klas mechanicznych.

 

Kampania "Drugie Życie"

IMG_3836W ramach trwania kampanii „Drugie Życie” młodzież naszej szkoły w dniu 20.05.2011 miała możliwość spotkania z panią Dorotą, która jest po przeszczepie nerki. Pani Dorota opowiedziała historię swojej choroby, podzieliła się własnymi przeżyciami

i doświadczeniami. Po wysłuchaniu jej opowieści młodzież zadawała pytania, na które Pani chętnie odpowiadała. Wiedzę na ten temat uzupełniały koordynatorki programu oraz pielęgniarka szkolna. Pod koniec spotkania odbyła się dyskusja na temat transplantacji. Rozdano przygotowane ulotki

i krzyżówki oraz oświadczenia woli osobom zainteresowanym. Godna pochwały jest empatyczno – humanitarna postawa młodzieży wobec tak trudnego tematu. Uratowanie czyjegoś życia to tak jakby drugie narodziny dla chorego, dla którego przeszczep jest jedyną nadzieją. Spotkanie zorganizowała opiekunka akcji Halina Kalata.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zarejestrowanego podczas spotkania.

 

Otrzymaliśmy akredytację na prowadzenie Edukacyjnego Laboratorium ECDL

ECDLNasza szkoła już od kilku lat posiada Edukacyjne Laboratorium ECDL, umożliwiające uczniom naszej zdawanie egzaminów prowadzących do certyfikacji ECDL. W ostatnim okresie przeszliśmy audyt Polskiego Towarzystwa Informatycznego, który zakończył się wydaniem akredytacji na dalsze prowadzenie Laboratorium ECDL.

Więcej informacji na temat certyfikacji ECDL można znaleźć tutaj>>

 

Oferta edukacyjna

Projekt: Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0nprcz logotyp podstawowy rgb

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Erasmus+ erasmus plus logo

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

Ozety na Facebooku

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2023 PCKTiB w Oświęcimiu