Ułatwienia dostępu

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
technik informatyk - klasa E-Sportowa
Kwalifikacje: montaż oraz eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami, tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami...
technik logistyk - Porty i Terminale
Kwalifikacje: organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania, zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych...
technik mechatronik
Kwalifikacje: montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych...
technik pojazdów samochodowych
Kwalifikacje: diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych...
technik spedytor
Kwalifikacje: organizacja i nadzorowanie transportu, obsługa klientów i kontrahentów...
  • logo pk
  • logo ath
  • logo cisco
  • logo wsl
  • logo wirtlab
  • logo fca
  • synthos
  • synthos
  • proginfo logo

Szkoła dziennikarstwa

W listopadzie klasy dziennikarskie LO, podczas zajęć z edukacji medialnej, odwiedził Mateusz Kamiński, absolwent naszej szkoły, obecnie dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz Głosu Ziemi Oświęcimskiej. Zapoznał nas ze specyfiką pracy dziennikarza, piszącego do miesięcznika i dziennika. Podczas zajęć warsztatowych mięliśmy okazję zobaczyć i uczestniczyć w powstaniu tekstu do gazety, dla której pracuje. Przeprowadził wywiad z kilkoma osobami, zrobił im zdjęcia, które ukazały się w piątkowych wydaniach Gazety Krakowskiej w dziale Młodsze Miasto ;).

Joanna Jekiełek
kl. Ic dziennikarska

 

Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Policji w Katowicach

Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Policji w KatowicachW dniu 15.06.2007 byliśmy gośćmi podczas Dnia Otwartego w Katowickiej Szkole Policji. Mieliśmy okazję podziwiać służby mundurowe podczas występów reprezentacyjnych oraz pokazów umiejętności. Wykazaliśmy się również ogromną wiedzą z zakresu pracy policji zdobywając pierwsze trzy miejsca w Konkursie Wiedzy o Policji. Zwycięzcami zostali Piwowarski Sebastian(miejsce I) Prokocka Magdalena(miejsce II) Wiśniewska Paulina(miejsce III). Na miejscu goście mogli zaspokoić głód przepyszną grochówką. Z rok na pewno znów się wybierzemy.

Więcej zdjęć z tej imprezy w galerii >>

 

Nagrody w konkursie Najlepszy Informatyk 2007 rozdane!!!

Nagrody Konkurs 25 kwietnia 2007 odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu "Najlepszy informatyk". Uczniowie naszej szkoły zmagali się z pytaniami dotyczącymi ogólnej wiedzy z zakresu budowy, zasady działania oraz zastosowania komputera. Zadania badały umiejętności przeliczania systemów liczbowych, analizy i tworzenia algorytmów, identyfikowania podzespołów peceta, interpretowania ich parametrów katalogowych, stosowania technik multimedialnych i wielu innych.

W tym roku do konkursu przystąpiło kilkudziesięciu uczniów, z któych wyłoniony został zwycięzca Tomasz Bielas - uczen klasy 1ASinf rocznego studium dla młodzieży w zawodzie technik informatyk. Wczoraj z rąk pani Dyrektor Bożeny Rybaż laureaci odebrali dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy sukcesów i już teraz zapraszamy wszystkich do brania udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Laureat Miejsce
Punkty
Tomasz Bielas
I
18
Tomasz Makówka
Damian Salepa
Damian Mąsior
Leszek Zawadzki
II
16
Seweryn Kubica
III
15
 

Nowy plan lekcji dostępny na stronie

Od dnia dzisiejszego w sekcji struktura szkoły dostępny jest nowy plan lekcji obowiązujący od maja.
 

Spotkanie z więźniem KL Auschwitz

obraz-048.jpg W dniu 26 kwietnia 2007 r. odbyło się spotkanie b. więźnia KL Auschwitz Czesława Arkuszyńskiego z młodzieżą naszej szkoły.

Szanownego Gościa zaprosiło w nasze progi szkolne koło TONO. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: pani Ewelina Matusz- przewodnicząca koła miejskiego TONO, pan Andrzej Kacorzyk- przewodniczący Rady Powiatu, pracownik działu edukacyjnego PMO oraz Adam Cyra pracownik naukowy PMO autor książki o naszym patronie pt "Spadochroniarz Urban".

Czytaj więcej...

 

Dzień Otwarty ponownie wzbudził duże zainteresowanie

Uczestnicy pokazów z Dnia Otwartego18 kwietnia 2007 , jak co roku gościlismyw swych progach gimnazjalistów, zainteresowanych nauką w naszej szkole. Czekało na nich moc niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez uczniów oraz nauczycieli. Gimnazjaliści, których przewodnikami byli uczniowie, mogli zajrzeć w każdy zakątek szkoły.

Czytaj więcej...

 

Gotowi na wszystko - próbny alarm pożarowy

dsc00112a.jpgZ racji trudnych czasów i czekających na nas z każdej strony zagrożeń trzeba umieć reagować w trudnych sytuacjach. My postanowiliśmy sprawdzić naszą gotowość na wypadek pożaru. Podczas próbnego alarmu cała szkoła zgodnie z planem ewakuacji opuściła zagrożony budynek i stawiła się w miejscu zbiórki. Wszystko poszło szybko i sprawnie. Możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że jesteśmy przygotowani na alarmowe sytuacje. Pogoda nam dopisała ale w trudnych sytuacjach się jej nie wybiera. Obyśmy nie musieli nigdy ewakuować się z powodu realnych zagrożeń.

 

Dzień Otwarty - 18 kwietnia 2007

Dzień OtwartySerdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły podczas „Dnia Otwartego”, który odbędzie się 18 kwietnia. Będzie to okazja do obejrzenia naszej placówki, spotkania z uczniami i nauczycielami. Opowiemy wam o naszej szkole, pokażemy jak ona funkcjonuje i odpowiemy na pytania

Zobacz plan "Dnia Otwartego"

 

Wyniki drugiej edycji Konkursu Języka Niemieckiego

konk_niem2007.jpg 7 marca 2007 roku odbyła się w naszej szkole druga edycja Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas od I do III LO, LP i T.

Celem konkursu jest motywowanie uczniów do podnoszenia poziomu umiejętności językowych oraz zainteresowanie ich kulturą państw niemieckiego obszaru językowego.

Oto jak ukształtowały się wyniki konkursu

I miejsce
Magdalena Bielowicz
(IIb LO)
II miejsce
Patrycja Sporysz
Monika Wróbel
(Ib LO)
(Ib LO)
III miejsce
Paweł Wiertel
Marzena Zielińska
Dominika Mantur
(IId TM)
(Ib LO)
(IIb LO)
 

Wizyta w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Muzeum Lotnictwa Polskiego W dniu 23.03.2007 roku klasa II a LO udała się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Przeczytaj relację z tego wyjazdu >>

 

Oferta edukacyjna

Projekt: Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0nprcz logotyp podstawowy rgb

Projekt: Centrum Kompetencji Zawodowychckz logo ozety

Projekt: Erasmus+ erasmus plus logo

Projekt: Małopolska Chmura Edukacyjnalogo chmura s mche

Ozety na Facebooku

ue baner2

rkuiz ckp ue 2018

promocja-zdrowia-2012

 
HPV 300x250px

Konkursy

Wyszukiwarka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
©2023 PCKTiB w Oświęcimiu