Ułatwienia dostępu
Powiat Oświęcimski podpisał umowę z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie o dofinansowanie projektu pn. Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych branży administracyjno – usługowej Powiatu Oświęcimskiego – etap II” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6. Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.11 Wsparcie kształcenia zawodowego, typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia.
Projekt realizowany jest w partnerstwie z podmiotem, który posiada i wniesie do projektu specjalistyczną, unikatową wiedzę z zakresu edukacji - firmą Syntea SA z Lublina.
Projekt stanowi kontynuację i rozwinięcie projektu „Utworzenie i rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych (CKZ) branży administracyjno - usługowej Powiatu Oświęcimskiego” realizowanego
w latach 2018 - 2022r.
Cel projektu
Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych (CKZ) branży administracyjno – usługowej
w Powiecie Oświęcimskim oraz związane z tym podniesienie jakości kształcenia zawodowego
w 4 szkołach szkolnictwa branżowego, które tworzą ten CKZ. Cel zostanie zrealizowany w okresie wrzesień 2024 – grudzień 2026 r. poprzez kompleksowe wsparcie (m.in. szkolenia, staże, warsztaty
z pracodawcami ,doposażenie warsztatów szkolnych) 584 uczniów, 29 nauczycieli ze szkół:
Projekt skierowany jest do uczniów klas kształcących się w zawodach kluczowych dla lokalnego i małopolskiego rynku pracy tj.: technik logistyk, technik spedytor, technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik programista, technik mechatronik, technik elektronik. Z projektu skorzystają również uczniowie klas kształcących się w zawodach: technik technologii chemicznej, technik cyfrowych procesów graficznych, technik elektryk oraz technik weterynarii.
Działania realizowane w ramach projektu
Grupa docelowa
584 uczniów i 29 nauczycieli z 4 szkół prowadzących kształcenie zawodowe:
W projekcie zostaną osiągnięte następujące rezultaty
#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie
Beneficjent: Powiat Oświęcimski
Wartość projektu: 4 640 737,40 zł
Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 3 938 123,10 zł
We wtorek 19 listopada klasa 1Tl uczestniczyła w wizycie studyjnej w. Pierwszym punktem wizyty była dyspozytornia, gdzie uczniowie zapoznali się ze szczegółowym zakresem obowiązków dyspozytora oraz programami do monitorowania aktualnej trasy kierowców. Następnie poznali specyficzne cechy, wnętrze i czas ładowania autobusu elektrycznego. Na koniec logistycy obejrzeli myjnię autobusową a później mogli przebywać wewnątrz autobusu podczas jego mycia, co było niemałą atrakcją.
Więcej zdjęć w GALERII.
W ramach współpracy szkoły z Inspekcją Transportu Drogowego z Krakowa w poniedziałek 18.11.2024 roku uczniowie klasy III technik spedytor wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez inspektora pana Jacka Kocjana oraz przez nadinspektora pana Piotra Dudka.
W czasie szkolenia przekazano uczniom informacje o najnowszych przepisach i dobrych praktykach, związanych z bezpieczeństwem na drogach. Zostały omówienie najczęstsze naruszenia prawa, takie jak: nadmierna prędkość, jazda po alkoholu czy nieprawidłowe przewożenie towarów. W drugiej części szkolenia uczestnicy zapoznali się z zasadami dotyczących czasu pracy, odpoczynku i innymi regulacjami, obowiązującymi kierowców zawodowych.
W październiku i listopadzie klasy 3aTL i 2bTL odwiedziły Centrum Edukacji Lotniczej Balice. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej „Poznaj lotnisko” oraz „Zawody na lotnisku”. Podczas zajęć poznali szczegółowe procedury r związane z funkcjonowaniem lotniska oraz zadaniami pełnionymi przez poszczególne służby. Na zakończenie uczniowie przy użyciu okularów VR mogli wcielić się w rolę marszałka lotniskowego i kierować samoloty na konkretne miejsca postojowe.
Więcej zdjęć w GALERII.
W środę 6 listopada uczniowie Ozetów wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej historii nazistowskiego niemieckiego obozu zagłady i koncentracyjnego KL Auschwitz-Birkenau. Pod opieką p.Adama Kurzyńskiego, młodzież skupiona w Szkolnym Kole Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem oraz chętni uczniowie z klas pierwszych wysłuchali referatów przygotowanych przez starszych członków koła. Referaty wygłosili: Vanessa Chrząszczyk, Oliwier Chrząszczyk z 2Tpro, Aleksandra Wądrzyk, Patrycja Hendzel z 2bTL Marcin Pocielej i Bartosz Szen z 3 Tm/poj, Bartosz Babiuch z 3 Tm. Na koniec uczestnicy oddali hołd pomordowanym więźniom, zapalając znicze pod Międzynarodowym Pomnikiem Ofiar Obozu. Była to niewątpliwie wartościowa i wymagająca refleksji lekcja.
Więcej zdjęć w GALERII.
Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu w okresie od 01.11.2024 – 30.10.2025 realizuje projekt pt. „Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego” realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Otrzymane dofinansowanie wynosi 305 715 ,90 zł. Zagranicznym partnerem jest SIGIANNIS S. OKSANA WIOSKA OE. White Blue Tour Service
W dniach 14 .11.2024 – 04.12.2024r. odbędzie się rekrutacja do udziału w projekcie.
Projekt jest skierowany do uczniów i uczennic klas IV kierunku technik informatyk, technik programista, technik logistyk, technik mechatronik, zainteresowanych udziałem w 4-tygodniowym stażu zawodowym w Grecji oraz do nauczycieli przedmiotów zawodowych (kobiet i mężczyzn) zainteresowanych tygodniową obserwacją pracy w greckich przedsiębiorstwach.
Termin stażu: 28.04.2025 – 23.05.2025 + 2 dni na podróż Termin obserwacji pracy (Job Shadowing): 19.05.2025 – 23.05.2025 + 2 dni podróży Miejsce: Tolo, Grecja |
Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu w okresie od 01.11.2024 – 30.10.2025 realizuje projekt pt. „Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego” realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Otrzymane dofinansowanie wynosi 305 715 ,90 zł. Zagranicznym partnerem jest SIGIANNIS S. OKSANA WIOSKA OE. White Blue Tour Service
W dniach 14 .11.2024 – 04.12.2024r. odbędzie się rekrutacja do udziału w projekcie.
Projekt skierowany jest do nauczycieli przedmiotów zawodowych (kobiety i mężczyzn) zainteresowanych tygodniową obserwacją pracy w greckich przedsiębiorstwach.
Termin obserwacji pracy (Job Shadowing): 19.05.2025 – 23.05.2025 + 2 dni podróży Miejsce: Tolo, Grecja |
W przeddzień święta Wszystkich Świętych delegacja młodzieży naszej szkoły w składzie Bartosz Babiuch /kl.3 Tm/, Zuzanna Wasilewska /kl.4aTl(pol.)/, Jakub Bulla /kl.4 Tm/ pod opieką Pani Janiny Kurzyńskiej zapaliła znicze i oddała hołd ofiarom byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady KL Auschwitz - Birkenau.
Młodzież upamiętniła ofiary pod Ścianą Straceń wraz z przedstawicielami oświęcimskiej Policji: podkom. Mateuszem Pająkiem zastępcą naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego oraz oficerem prasowym Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu asp.szt. Małgorzatą Jurecką oraz prezesem oddziału oświęcimskiego TOnO Markiem Księżarczykiem.
Następnie uczestnicy spotkali się z Adamem Cyrą starszym kustoszem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, który zaprezentował młodzieży książki i artykuły na temat KL Auschwitz-Birkenau.
Więcej zdjęć w GALERII.
Podobnie jak w ubiegłych latach, o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień nauki przed Narodowym Świętem Niepodległości.
Więcej zdjęć w GALERII.
29 października klasa 4aTl odwiedziła Muzeum Browaru Żywiec. Uczniowie zapoznali się z geograficznym rozmieszczeniem surowców niezbędnych do produkcji. Następnie nieomal przenieśli się w czasie do XIX w i oglądali zmiany w logistyce transportu na poszczególnych etapach rozwoju działalności Browaru Żywiec. Podczas zwiedzania ekspozycji poznali również proces produkcji, a w szczególności przebieg kontroli jakości towaru.
Więcej zdjęć w GALERII.
Technikum | ||
|
||
|
||
|
||
|
||
Szkoła branżowa I Stopnia | ||
|
||