Ułatwienia dostępu
Uwaga zdający egzamin zawodowy w sesji czerwcowej 2025!
Już za miesiąc 19 uczniów OZETÓW rozpocznie praktykę zawodową w greckich przedsiębiorstwach w Tolo. Do uczniów dołączy 2 nauczycieli przedmiotów zawodowych na tygodniowy job shadowing.
7 marca uczestnicy otrzymali zaświadczenia o zakończeniu przygotowania językowo-kulturowo- pedagogicznego do mobilności zagranicznej w ramach przedsięwzięcia „Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego” o numerze 2024-1-PL01-KA122-VET-000227724. Program realizowany jest na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
Więcej zdjęć w GALERII.
19 uczniów Ozetów zakończyło przygotowanie pedagogiczne do mobilności zagranicznej.
Zajęcia w formie warsztatów pedagogicznych, które prowadziała p. Ewelina Kozak, miały na celu integrację grupy uczniów (mechatroników, logistyków, programistów i informatyków) wyjeżdżających na praktyki zawodowe. Doskonaliły również umiejętności pracy w zespole, komunikację interpersonalną oraz sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, szczególnie rozłąki z rodziną.
Już 27 kwietnia uczniowie wyruszą do Tolo (Grecja) by realizować projekt „Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego” o numerze 2024-1-PL01-KA122-VET-000227724 na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
Więcej zdjęć w GALERII.
8 lutego uczniowie klasy IV technik informatyk i technik programista zakończyli przygotowanie językowe do mobilności zagranicznej. Celem zajęć było zapoznanie z podstawowym branżowym słownictwem niezbędnym do odbycia stażu w Grecji oraz przypomnienie słownictwa i zwrotów koniecznych w codziennym porozumiewaniu się w języku angielskim. Zajęcia prowadziła pani Paulina Raś-Kołodziejczyk.
Projekt „Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego” o numerze 2024-1-PL01-KA122-VET-000227724 realizowany jest na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
Więcej zdjęć w GALERII.
7 lutego uczestnicy projektu „Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego” odbyli przygotowanie do mobilności zagranicznej z panią pedagog Anetą Zemłą. Zajęcia w formie warsztatów pedagogicznych miały na celu poprawę umiejętności radzenia sobie ze stresem i z rozłąką. Doskonaliły umiejętności pracy w zespole, komunikacji interpersonalnej i asertywności.
Uczniowie uczestniczą w projekcie "Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego” o numerze 2024-1-PL01-KA122-VET-000227724 realizowanym na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanym ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
Więcej zdjęć w GALERII.
Uczniowie klas IV technik logistyk oraz p. Sylwia Dziuba przez 3 dni ferii uczestniczyli w zajęciach językowych, których celem było zapoznanie z podstawowym branżowym słownictwem, niezbędnym do odbycia stażu/ obserwacji pracy w Grecji oraz przypomnienie słownictwa i zwrotów niezbędnych w codziennym porozumiewaniu się w języku angielskim.
Zajęcia prowadziła pani Magdalena Pawlus.
Projekt „Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego” 2024-1-PL01-KA122-VET-000227724 realizowany jest na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
Więcej zdjęć w GALERII.
Uczestnicy realizowanego w Ozetach projektu "Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego” w czasie ferii wzięli udział w zajęciach kulturowych, które prowadziła pani Celina Mikołajek. Celem zajęć było przybliżenie tematyki związanej z obyczajowością, kuchnią, przynależnością etniczną, religią, kulturą i zwyczajami panującymi w Grecji, w tym również podstaw i ciekawostek językowych. Poznali odmienności kulturowe Polski i Grecji oraz aktywnie ćwiczyli zwroty językowe.
Uczniowie już 27 kwietnia polecą na praktyki zawodowe, a 18 maja dołączą nauczyciele na job shadowing do TOLO (Grecja).
Projekt "Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego” o numerze 2024-1-PL01-KA122-VET-000227724 realizowany jest na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
Więcej zdjęć w GALERII.
Lista 3 zakwalifikowanych uczniów/uczennic do udziału w roku szkolnym 2024/2025
w kursie Zarządzanie relacjami z klientem z wykorzystaniem CRM (z modułem VR) w ramach projektu „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych branży administracyjno – usługowej Powiatu Oświęcimskiego - etap II” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 w PCKTiB w Oświęcimiu: Technikum Nr 2 w Oświęcimiu, Szkoła Branżowa I stopnia nr 2 w Oświęcimiu
Lista 1 zakwalifikowanych uczniów/uczennic do udziału w roku szkolnym 2024/2025
w kursie Tworzenie witryn internetowych (z modułem VR) w ramach projektu „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych branży administracyjno – usługowej Powiatu Oświęcimskiego - etap II” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 w PCKTiB w Oświęcimiu: Technikum Nr 2
w Oświęcimiu, Szkoła Branżowa I stopnia nr 2 w Oświęcimiu
Lista 1 zakwalifikowanych uczniów/uczennic do udziału w roku szkolnym 2024/2025
w kursie Projektowanie grafiki komputerowej (z modułem VR) w ramach projektu „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych branży administracyjno – usługowej Powiatu Oświęcimskiego - etap II” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 w PCKTiB w Oświęcimiu: Technikum Nr 2
w Oświęcimiu, Szkoła Branżowa I stopnia nr 2 w Oświęcimiu
W dniu 15 stycznia 2025 roku odbyło się podpisanie umów o zagranicznych praktykach zawodowych i job shadowing między instytucją wysyłającą a uczestnikami mobilności zagranicznej w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Nr przedsięwzięcia 2024-1-PL01-KA122-VET-000227724
Tytuł przedsięwzięcia: „Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego”
Podczas spotkania 19 uczniów klas IV naszej szkoły o profilu technik informatyk, technik programista, technik logistyk, technik mechatronik podpisało umowę o zagranicznych praktykach zawodowych odgrywających kluczową rolę w kształtowaniu ich przyszłych karier zawodowych. Umowę podpisało również dwóch nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy uczestniczyć będą w tygodniowym job shadowing w greckich przedsiębiorstwach. Spotkanie prowadziła p. Celina Mikoajek – wicedyrektora PCKTiB oraz p. Katarzyna Kapcińska-Czerniak, p. Sabina Szwed-Klaja – koordynatorki projektu.
Celem projektu „Europejskie praktyki kluczem do sukcesu zawodowego” jest rozwój kompetencji zawodowych, językowych oraz interpersonalnych 19 uczniów Ozetów oraz zwiększenie umiejętności uczących w danej kwalifikacji
Mobilność umożliwi uczniom lepsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy, ale również pozwoli na budowanie globalnych sieci kontaktów oraz poznawanie różnorodności kulturowej. Uczący poprzez obserwację pracy w Grecji, poznają nowe metody pracy i ciekawe rozwiązania w zakresie nauczania praktycznego.
Wszyscy uczestnicy projektu mają teraz przed sobą zajęcia z przygotowania językowo-kulturowego, a uczniowie dodatkowo jeszcze spotkania z pedagogiem szkolnym. W kwietniu wyruszą w emocjonującą podróż, podczas której zdobędą cenne doświadczenia zawodowe, rozwijając swoje umiejętności oraz poszerzając horyzonty kulturowe i językowe.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Otrzymane dofinansowanie wynosi 305 715,90 zł .
Projekt jest finansowany ze środków EFS+ w podziale: 82,52% środki europejskie i 17,48% środki krajowe.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Technikum | ||
|
||
|
||
|
||
|
||
|
||
|
||
Szkoła branżowa I Stopnia | ||
|